50 років тому загинув перший космонавт світу Юрій Гагарін. Це сталось в авіакатастрофі під час навчально-тренувального польоту.
Gazeta.ua пропонує згадати культові автомобілі Гагаріна.
Після польоту космонавт отримав службовий автомобіль ГАЗ-69 і персонального водія. На позашляховику їздили командири військових частин і голови колгоспів. Возив Гагаріна сержант із найближчої авіачастини.
1961 року Юрій Гагарін на загальних підставах складав іспити на водійські права. Тоді радянська влада подарувала Гагаріну особисту "Волгу" ГАЗ-21. Машина чорного кольору отримала небесно-блакитну обробку салону і максимальну кількість хромованих молдингів на кузові. Номери першому космонавтові дісталися не зовсім звичайні - "78-78 мод".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні виготовлятимуть електросміттєвози для ЄС
Восени 1970 року вдова космонавта Валентина передала автомобіль у музей на постійне зберігання. З жовтня 1970-го гагарінська "Волга" стала на стоянку біля меморіального Будинку-музею Юрія Гагаріна у Смоленській області, Росія.
1965 року Гагарін отримав французьку машину Matra-Bonnet Djet V. Автомобіль небесно-блакитного кольору Гагарін побачив на авіасалоні від авіаційно-космічного концерну Mechanique-Aviation-Traction.
Французи помітили інтерес та прийняли рішення — подарувати машину Юрію Гагаріну.
Він їздив на ній буквально кілька разів. Автомобільні історики називають різні причини: і невдоволення товаришів з політбюро, і незвичайний вигляд машини, і проблеми з обслуговуванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позашляховик Lincoln Aviator повернеться до життя
Авто мало надлегкий кузов зі склопластику та важило 600 кг, тому 95-сильний двигун розганяв її до 200 км/год.
Ця модель була рідкісною, за 4 роки виготовили 1,5 тис. таких авто.
З часом авто придбав литовський колекціонер Кястутис Індзюліс. Він викупив машину у дружини Гагаріна — Валентини. Зараз вона перебуває в його колекції.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін став першою людиною в світі, яка полетіла в космос. На космічному кораблі "Восток" він вперше в світовій історії здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.
Коментарі