пʼятниця, 16 серпня 2013 07:30

Ганна Мельниченко виграла "золото" чемпіонату світу

Автор: фото: REUTERS
  Ганна Мельниченко народилася у Тбілісі, мешкала в Кременчуку, а потім переїхала до Запоріжжя

30-річна Ганна Мельниченко стала чемпіонкою світу з легкої атлетики. У вівторок, 13 серпня, перемогла у змаганнях семиборок і здобула перше для України "золото" на цьому турнірі.

Українки досі не вигравали на чемпіонатах світу в цьому виді легкоатлетичної програми. 2008 року Наталія Добринська стала олімпійською чемпіонкою, а 2006-го Людмила Блонська здобула "золото" планетарної першості, але у приміщеннях.

Мельниченко не перемогла у жодному із семи видів, але виступила найстабільніше. Окремі показники в неї такі:

800 м — сьоме.

Загалом Ганна набрала 6586 балів — особистий рекорд. "Срібло" у Тейсен Ітон із Канади — 6530, третє місце посіла нідерландська легкоатлетка Дафне Шипперс — 6477.

Торік на Олімпіаді в Лондоні Мельниченко фінішувала 10-ю. Навесні здобула бронзову нагороду на європейській першості у приміщеннях.

Ганна народилася у грузинському місті Тбілісі. Жила у Кременчуку на Полтавщині. За участь в Олімпіаді 2008-го в Пекіні міська влада подарувала їй двокімнатку. Доти з матір'ю мешкала в гуртожитку. Нині живе і тренується у Запоріжжі. Її чоловік — Олексій Касьянов, десятиборець, член збірної України. Любить читати детективи.

У четвер увечері на легкоатлетичному чемпіонаті світу у фіналах змагались Ольга Саладуха та Богдан Бондаренко — головні надії української збірної на медаль.

Зараз ви читаєте новину «Ганна Мельниченко виграла "золото" чемпіонату світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua