четвер, 10 березня 2016 14:23

Гвоздики, молитви та пісні – на Черкащині відзначили 202 річницю народження Шевченка
10

Фото: Андрій Чернега

9 березня на Чернечій горі у Каневі на Черкащині вшанували пам'ять Тараса Шевченка. На могилу Кобзаря приїхали близько 200 людей. З нагоди свята тут безкоштовно пускали у музей.

Із центру міста до Тарасової гори раз на годину їде маршрутка. Близько 10:00 ранку продавці розкладають сувеніри неподалік сходів на гору. Бігає зграя бродячих собак. Неподалік на березі Дніпра ресторан "Тарасова гора". Сьогодні не працює. Щоб пообідати, треба повертатися в центр міста.

Нагорі біля могили близько 70 людей. Священик читає молитву. Люди кладуть квіти. Потім йдуть у музей. Вхід коштує 15 грн, але цього дня пускають безкоштовно. Кілька років тому там завершили реконструкцію.

"Сьогодні ми повертаємо в музей Шевченка український дух. Вже відновили оригінальну стелю і вітраж. Ще встановимо дерев'яні різьблені бар'єри по периметру музею. Фінансування немає, тому працюємо на власних коштах і добродійних внесках. У запасниках маємо більше 70 тисяч експонатів, які потрібно показувати", - говорить 57-річний Мар'ян Піняк, директор музею Шевченка.

Протягом дня люди невеликими групами підходять до могили Шевченка. Несуть квіти, говорять про Кобзаря та читають напам'ять уривки віршів. На горі продають магніти і картини із цитатами Шевченка за 15–35 грн.

"Намагаємося кожного року приїздити на могилу. Дуже люблю, коли тут так спокійно, майже немає людей. Тоді можна поспілкуватись з Кобзарем душею. Я стояла на могилі і дякувала Тарасу за Тараса, мого сина. Коли він ішов добровольцем в АТО, я йому дала маленького кобзарика. Син проносив весь час його за халявою. Казала, що то не книжка, а ікона. Як буде важко, щоб звертався до неї. Повернувся додому цілий", - 63-річна художниця Олександра Теліженко кладе на могилу Кобзаря жовті хризантеми.

До 17:00 біля підніжжя гори продають магніти, картини, прикраси з символікою Шевченка.

"В мене ще сьогодні ніхто нічого не купив. От таке ставлення народу до нього насправді", - чоловік років 60 майструє сопілку. Продає портрети Кобзаря. Їх малює його дружина. Коштують від 160 до 600 гривень.

Зараз ви читаєте новину «Гвоздики, молитви та пісні – на Черкащині відзначили 202 річницю народження Шевченка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1635
Голосування Що Вас найбільше дратує у Черкасах?
  • ями на дорогах
  • бродячі собаки
  • мало громадських туалетів
  • хамство в громадському транспорті
  • черги до лікаря
  • калюжі після злив
  • свій варіант в коментарях
Переглянути