четвер, 20 жовтня 2016 13:55

Збереження антипутінської коаліції: Рада прийняла історичне рішення

Верховна Рада України ухвалила Декларацію пам'яті та солідарності. Аналогічне рішення приймає парламент Польщі.

За це проголосували 243 депутати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС дали обнадійливу звістку про безвіз

 

"Сьогодні Сейм Республіки Польща так само проголосує цю постанову. Ми маємо не дозволити знищити антипутінську коаліцію. Маємо стояти пліч-о-пліч із нашими братами проти окупації Росії. Як це було на Майдані. Разом переможемо", - заявив спікер Андрій Парубій.

За словами голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганни Гопко, Литва долучиться пізніше до цієї декларації через вибори в країні.

"Спільно й одночасно приймаємо цю Декларацію Пам`яті і Солідарності, аби віддати шану мільйонам жертв, яких зазнали наші народи під час Другої світової війни, та засудити зовнішніх агресорів, що намагалися знищити нашу незалежність", - йдеться у тексті.

У документі вказують, що пакт Ріббентропа-Молотова від 23 серпня 1939 року поміж двома тоталітарними режимами – комуністичним Радянським Союзом і нацистською Німеччиною, призвів до вибуху 1 вересня Другої світової війни, спричиненої агресією Німеччини, до якої 17 вересня долучився Радянський Союз.

"Наслідком тих подій була окупація Польщі Німеччиною і Радянським Союзом, a 1940 року - радянська окупація Литви, Латвії i Естонії. Наслідком цього стали масові репресії проти наших народів. Ті події призвели також до ухвалення в Ялті 1945-го рішень, які розпочали новий етап поневолення всієї Східної і Центральної Європи, що тривав півстоліття", - нагадує декларація.

Також резолюція нагадує про агресію Росії.

"Здійснення Російською Федерацією агресивної зовнішньої політики, окупація Криму, підтримка і здійснення збройної інтервенції на сході України, порушення основних норм міжнародного права та договорів, підписаних з Україною, невиконання Кремлем домовленостей та ведення гібридної інформаційної війни становлять загрозу для миру і безпеки всієї Європи", - йдеться у документі.

"Це дуже потужний крок. Крок, який показує політичне лідерство України. Бажаємо польським парламентаріям прийняти таке ж саме рішення", - заявив Парубій.

З текстом документу можна ознайомитися тут.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що Варшава послідовно сприятиме реформам у Києві.

Зараз ви читаєте новину «Збереження антипутінської коаліції: Рада прийняла історичне рішення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

21

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути