четвер, 22 грудня 2016 13:15

Визначили подальшу долю архівів КДБ

Уряд зробив крок для створення архіву репресованих радянським режимом.

Про це повідомляють в Українському інституті національної пам'яті.

21 грудня Кабінет Міністрів ухвалив постанову "Про створення галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті".

Це черговий крок на виконання закону "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Документи КДБ про переслідування за синьо-жовтий стяг опублікували в інтернеті

Для вільного доступу до документів КДБ в підпорядкуванні Інституту національної пам'яті створюють юридичну особу. На черзі - виділення приміщення та переміщення архівів КГБ від силових відомств, - повідомляють в Інституті.

"Створення Архіву національної пам'яті як цивільної установи за прикладом країн Центральної та Східної Європи - це гарантія сталого вільного доступу українців до документів ЧК-ГПУ-НКВД-КДБ без політичних впливів та додаткових перешкод у вигляді спецдопусків. Наступні кроки - сформувати команду, забезпечити приміщення та перевезти документи. Тоді буде вповні реалізовано закон про доступ до архівів. Думаю, це ще рік-два роботи", - сказав голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

В'ятрович також запевнив, що закон працює і отримати доступ до архівних матеріалів можна вже сьогодні. Для цього необхідне лиш звернення до архіву та паспорт.

Як отримати доступ до матеріалів КГБ? - інфографіка Інституту національної пам'яті.

 
У серпні 2016 року Роскомнадзор заблокував у РФ український електронний архів з документами УПА. Йдеться про 20 тисяч копій документів з архівів КДБ, а також структур визвольного руху - ОУН та УПА, української діаспори та ін.
Зараз ви читаєте новину «Визначили подальшу долю архівів КДБ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути