пʼятниця, 15 липня 2016 15:42

Від НАБУ вимагають розібратися з тютюновою монополією

Від НАБУ вимагають розібратися з тютюновою монополією

Журналісти звернулися до НАБУ з вимогою дати оцінку бездіяльності Антимонопольного комітету в питанні монополізації ринку роздрібних продажів тютюнових виробів.

Згідно з матеріалом, розміщеним на сайті "Обозреватель", 99% вироблених в Україні 2014 року тютюнових виробів припали на 4-х виробників - ПрАТ "Філіп Морріс Україна", ВАТ "Джей Ті Україна", ЗАТ "Імперіал Тобакко Продакшн Україна" і ЗАТ "В.А.Т.-Прилуки", а 100% вироблених сигарет було реалізовано на ринку через ТОВ "Торгова компанія "Мегаполіс-Україна" (з 24 травня 2016 року - "ТЕДІС УКРАЇНА").

При цьому ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами мали також і інші - 21 суб'єкт господарювання також могли придбати у виробників і продати вроздріб товар. Проте жоден з них так і не був допущений до ринку. Це однозначне порушення ст. 5 і 6 Закону України "Про захист економічної конкуренції" - тютюнники здійснюють погоджені антиконкурентні дії.

Восени 2015 року АМКУ вкотре направив рекомендації тютюновим компаніям з вимогою обнародувати у відкритих інформаційних джерелах умови (зокрема, вимоги, критерії, процедури, терміни) відбору контрагентів серед суб'єктів господарювання, що мають ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами, для постачання і дистрибуції тютюнових виробів. Щоправда, всі "рекомендації" залишилися на папері - виробники проігнорували законні вимоги регулятора, де-факто, зберігши існуючу монополію.

У зв'язку з цим журналісти звернулися до Національного антикорупційного бюро з проханням перевірити законність дій Антимонопольного комітету та звернути увагу на дії його керівництва, що мають явний корупційний характер.

Зараз ви читаєте новину «Від НАБУ вимагають розібратися з тютюновою монополією». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути