вівторок, 14 лютого 2017 18:25

Від Януковича до Арбузова - Луценкові нагадали про невиконані обіцянки

Від Януковича до Арбузова - Луценкові нагадали про невиконані обіцянки
УНІАН

Генеральний прокурор Юрій Луценко не виконав жодної обіцянки про передавання справ щодо чиновників режиму Віктора Януковича до суду.

Про це заявляють у Центрі протидії корупції.

"Коли нардепи голосували за призначення генпрокурором Юрія Луценка, пакетом ухвалили зміни до законів, які полегшували притягнення до відповідальності осіб із санкційного списку. Зокрема, спростили процедуру заочного засудження. Отже, Луценко був озброєний усім необхідним, щоб довести до кінця розслідування корупції Януковича та його поплічників. Але на практиці цього не відбувається", - вказують експерти.

В організації нагадали про список справ.

Віктор Янукович (екс-президент). Із 7 кримінальних проваджень, 5 – щодо вчинення корупційних злочинів. У жодній справі не розпочали судове розслідування. Арештовані десятки активів: мільйони грошей, автомобілі, будівлі, квартири та земельні ділянки. Однак у власність держави нічого з арештованого не повернули, адже обвинувального вироку Януковичу немає.

Олександр Янукович (його син). У всіх чотирьох справах немає руху – розслідування призупинили через розшук підозрюваного.

Віталій Захарченко (екс-міністр внутрішніх справ). Чотири кримінальні провадження, в яких Захарченку оголосили про підозру, зупинили зв'язок із розшуком підозрюваного. Тим часом золоторудні підприємства Захарченка не арештовані і продовжують роботу.

Віктор та Артем Пшонки (колишній генпрокурор та його син). Справа про розкрадання грошей на ремонті главку ГПУ заглохла – підозрювані у розшуку. Арештований прокурорами будинок Пшонки вщент розграбований невідомими. Збитки, спричинені державі обома кадровими правоохоронцями, не відшкодовані.

Олена Лукаш (екс-міністр юстиції). Справа злита.

Брати Клюєви (колишній глава адміністрації Януковича і його брат-нардеп). ГПУ арештувала бутафорні цінності в одному з будинків, тоді як мільярдні збитки, завдані Клюєвими нашій економіці, невідшкодовані. Жодний з кредитів, взятих підприємствами Клюєвих у державних банках, не повернули.

Сергій Арбузов (екс-голова Нацбанку). Справа зависла. Арештовані $1,5 млрд у державних облігаціях, які належали пов'язаним з Арбузовим офшорним компаніям, продали фірмам, пов'язаним з Онищенком. Це встановили детективи Антикорупційного бюро, а не слідчі генпрокуратури. Останні не надали достатніх доказів зв'язку арештованих на латвійських рахунках Арбузова $50 млн і латвійці конфіскували гроші до свого бюджету.

"Справи по Злочевському та Іванющенку безперспективні, Богатирьова, Присяжнюк, Ставицький, Колобов, Клименко, Табачник... Корупційні злочини не довели, нічого не конфіскували, залишки справ розсипаються на очах. По Єфремову в суд пішла справа щодо сепаратизму, Курченка і досі розслідують "орли Матіоса", слідство оцінює збитки у 7,8 мільярда гривень, арештували майна на 3 мільярди", - заявляють у Центрі.

Перелічені особи досі перебувають під санкціями ЄС та інших країн. Кожен день затягування справ щодо фігурантів санкційного списку нівелює знайдені докази, наголошують експерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Знайшли головного корупціонера, бл*дь" - нардепа викликали на допит

"Жодної обіцянки Луценка про передачу таких справ до суду 2016 року не виконали", - резюмуть у ЦПК.

12 травня минулого року Верховна Рада підтримала кандидатуру Юрія Луценка на посаду генпрокурора.

За нього проголосували 264 депутати.

Зараз ви читаєте новину «Від Януковича до Арбузова - Луценкові нагадали про невиконані обіцянки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути