середа, 15 січня 2014 05:38

В Україні залякують незалежних журналістів - рада з питань мовлення США

В світлі масових протестів у Києві, в Україні відбуваються залякування та напади на незалежних журналістів, включно з журналістами "Радіо Свобода" та "Голосу Америки".

Про це йдеться у прес-релізі Ради з питань мовлення при уряді США (Broadcasting Board of Governors), яка здійснює керівництво "Голосом Америки", "Радіо Свобода" та ін.

Проти журналіста-ветерана "Радіо свобода" Віталія Портнікова ведеться брудна кампанія спрямована на дискредитацію його особисто та продемократичного руху "Євромайдан" - йдеться у повідомленні.

"9-го січня помешкання Портнікова у Києві пікетувала група із близько 50 осіб, які тримали українські прапори та плакати з погрозливими заявами. Пікетувальники звинувачували Портнікова в "аморальній поведінці", - сказано у прес-релізі.

Мішенню погроз став також журналіст Української служби Голосу Америки Руслан Дейниченко, який наприкінці грудня висвітлював протести Автомайдану під резиденцією президента Віктора Януковича у Межигір'ї.

"Представники ДАІ у місті реєстрації його авто кілька разів відвідали батьків Дейниченка з проханням підписати документи про нібито порушення правил дорожнього руху, які можуть призвести до позбавлення водійських прав на півроку", - йдеться у заяві Ради з питань мовлення при уряді США.

"Погрози нашим журналістам є частиною численних випадків насильства та залякування незалежних голосів протягом кількох останніх тижнів", - цитує директора "Голосу Америки" Девіда Енсора прес-реліз.

"Українська влада має засудити та розслідувати їх відповідно до обіцянки президента України Віктора Януковича озвученої  під час його новорічного звернення", - йдеться в цитаті.

"Очевидно має місце організована спроба дискредитувати незалежних, професійних журналістів. Ця спроба нагадує найбільш огидні прийоми радянських часів", - цитує президента "Радіо Свобода" Кевіна Клоса, заява.

Зараз ви читаєте новину «В Україні залякують незалежних журналістів - рада з питань мовлення США». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

22

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути