"В іншій країні, я був би вже заможньою людиною, а в нашій відчуваю себе обкраденим ЛОХОМ", - написав київський художник Андрій Єрмоленко.
Приводом до такого умовиводу послужила ілюстрована новина про запуск нової політичної сили. Керівники давно анонсованої партії "Укроп" вирішили взяти за знак для неї перше, що з цим словом асоціюється - одноіменний шеврон, який на своїх грудях навіть пан президент носив.
Все б, може, й нічого, але творець малюнка про те, що його робота буде логотипом партії, дізнався далеко не перший, а тільки з новини.
"От мені цікаво. А хтось з них додумався, чи я дам дозвіл на використання цієї символіки для партії? … Я ж це робив для наших вояків, а не для партій!", - написав художник, немало підливши олійної фарби в вогонь.
Очікувано після того на "нових політиків" ринули грози нарікань і новинні заголовки про честь шеврона. Мовляв: "Політики від природи: ще кампанію не почали, а вже крадуть", "ПРИВАТизували і слово, й зображення". Або: "Людина-рейдер - рейдер у всьому", "Рейдери колишніми не бувають".
"Гроші Коломойського в дії. Ну і викрадений і присвоєний, хоч всенародно визнаний, логотип авторства Андрія Єрмоленка. Ви йому хоч квартирку в Києві купіть, чи шо", - запропонував у фейсбуці журналіст Роман Кабачій.
Дійсно, сучасна історія України вже знає подібні стосунки підприємця з художником. Колись власник корчми "Тарас Бульба" й інших московських ресторанів Юрій Білойван розповів, як допоміг другові, який носився з цікавими проектами, проте нікого не міг ними зацікавити:
"В Україні ніхто не хотів вкладати грошей. Він навіть думав на все плюнути й виїхати в Америку. Я попросив Владислава лишитися. Купив йому в Києві квартиру, а він відпрацював". По правді відпрацював, бо це Владислав Єрко.
Подібного висліду можна чекати і з теперішнього становища. Подружилися б, то митець-революційнер іще й знак "Привата" намалював би.
Але, здається, дніпропетровським хлопцям не сподобався спосіб, у який із ними стали встановлювати контакт - наїзди з матюками у прилюдних дописах і з мітками то Корбана, то Філатова. Таке припущення роблю з обговорення під дописом усе того ж Денисенка. Недавно це дніпропетровський націоналіст-"свободівець", тамтешнього Леніна валив ще як керівник обласного "Правого Сектора", а видно, що недавній час співпраці з людьми Коломойського минув не даремно. "Питання про гроші криком не вирішуються. Ти паче - в мене на сторінці", - дослівно відписав він на черговий закид про порушення авторського права.
Через добу баталії в інтернеті все тривали, а керівник політсили Геннадій Корбан сповістив зі свого профеля про "нову главу в українській історії" і похвалився реєстрацією в Мін'юсті. З постскриптумом:
"P.S. Щодо логотипа можете не хвилюватися. Питання авторського права - врегульоване."
І можна було би зітхнути з радістю за київського ремісника, проте хто за тих "рейдерів" поручається? Хтозна, що то по-їхньому значить - "питання врегульоване"...
І дійсно, набравши номер Єрмоленка, я почув, що питання не врегульоване, а досі відкрите. І більшого розголошувати художник поки що не бажає.
Чекаючи розв'язки, можна переглянути кілька картин сучасного майстра:
Коментарі