вівторок, 28 лютого 2017 15:29

Економісти закликають до перегляду промислової політики

Економісти закликають до перегляду промислової політики
Фото: newsukraine.com.ua

Норвезький економіст Ерік Райнерт прогнозує потрапляння України в боргове рабство, якщо вона не почне підтримувати свою промисловість для експорту не сировини, а продуктів з вищою доданою вартістю.

З такою заявою Райнерт виступив на круглому столі "Кінець світу чи нова глобалізація? Як Україні стати успішною", який був організований за сприяння комітету ВР з питань промислової політики й Української асоціації Римського клубу.

"Вільна торгівля може бути ефективною, тільки якщо вона симетрична, тобто відбувається між рівними партнерами. Мікроскопічні квоти на експорт в ЄС українську економіку ніяк не врятують. Ви ніколи не зможете розбагатіти на експорті агропродукції в ЄС. Це шлях до боргового рабства, - зазначив Райнет. - Шлях виходу з цього? Підтримка власної промисловості".

Глава комітету ВР з питань промислової політики Віктор Галасюк, виступаючи на круглому столі, заявив, що економічна політика України вимагає радикальних змін.

"Кожна країна має свою "професію" - панівну спеціалізацію. Україна сьогодні "заробляє на життя" експортом сировини, переказами емігрантів-заробітчан і позиками МВФ, - підкреслив нардеп. - У результаті наша країна спеціалізується на бідності. Україні необхідно радикально змінювати "професію", ставати виробником, інноватором, підприємцем".

Галасюк повідомив, що за рівнем ВВП на душу населення Україна сьогодні має лише 21% від рівня ЄС, 14% - від США і 12% - від Норвегії. За прогнозом The Economist, до 2050 року ВВП України ростиме в середньому на 1% на рік, а населення до цього часу зменшиться до 32 млн осіб.

Зараз ви читаєте новину «Економісти закликають до перегляду промислової політики». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути