Ексклюзиви
Блог
Понеділок, 10 липня 2006 15:58

У 3-річного Остапа рак крові

Автор: фото: з сімейного архіву
Остап Карбовник у серпні 2005 року разом із батьками відпочиває в Туреччині на березі курорту Аланія
Остап Карбовник у серпні 2005 року разом із батьками відпочиває в Туреччині на березі курорту Аланія

Півроку тому 3-річний Остап Карбовник зі Львова пожалівся батькам на біль у животі. Місцевий лікар оглянув дитину і виписав таблетки від здуття. Боліти не перестало. Наступний діагноз поставили у "чорнобильській" лікарні: рак крові.

30-річний Андрій Карбовник — кремезний чоловік у футболці та джинсах, дозволяє не роззуватися. У кімнаті на полицях шафи — книжки, літачки, солдатики. Серед книг — образ Миколи Чудотворця, викладений з дрібного бурштину.

— Я тут один. Дружина Ліля поїхала з Остапом до Польщі на лікування, — сумно каже Андрій.

Він вмикає ноутбук — з екрана усміхається Остап у турецькій фесці.

— Гадали, синок трохи підросте, тоді й про другу дитину подумаємо. А тепер хтозна, як воно буде. Він був цілком здоровий, веселий, розумієте? — витирає спітніле чоло. — Лікарі кажуть, що така хвороба завжди застає зненацька, і дізнаються про неї на останній стадії.

Андрій розповідає, що з дружиною Лілею п"ять років тому його познайомила рідна сестра Софія. Дівчата разом вчилися в аспірантурі. Ліля викладає у Львівському інституті економіки та туризму. Андрій має невеличкий бізнес — здає в оренду нерухомість. Раніше працював у податковій, але торік мусив звільнитися — змінилося керівництво.

— У мене тоді в кишені було всього 200 доларів, — згадує чоловік. — Аби мати стартовий капітал, продали квартиру, яку батьки подарували нам на весілля. Тільки тепер якийсь мінімальний прибуток з"явився. Думали, ремонт почнемо. Я у "чорнобильській" лікарні відразу казав, що можу оплатити лікування за кордоном. А вони мені: "Не треба. Там нічим не краще". Казали, що спинний мозок не уражений і хлопчика можна вилікувати. Хіміотерапію робили безкоштовно, ми тільки ліки купували — по 200 доларів за два грами. На місяць він мав шість днів хіміотерапії. Відходив страшно... Малий не розумів, що коїться. Тішився тільки, що то вже точно останній раз, — Андрій відвертає голову убік і йде на кухню. Приносить звідти горнятка з кавою.

60–70 відсотків дітей з такими хворобами виживають

— Коли у червні забрали його додому, то він весь лисий був. Але ніби здоровіший. І потім раптом підвищується температура. У нас був шок. Виявляється, лікарі знайшли не всі ракові клітини... За кілька місяців у Остапа було уражено 77 відсотків кісткового мозку, — продовжує Карбовник. — Лікування можливе тільки за кордоном: у Франції, Австрії або у Польщі. Але австріяки сказали, що вирішити це питання зможуть на спеціальній нараді. Французи вимагали рентген спинного мозку, який у Львові не роблять. А поляки прямо заявили, що сумніваються у нашій платоспроможності.

Андрій на порозі між кімнатою і балконом запалює цигарку.

— Наші часто обдурюють іноземців, — пояснює. — Приносять дитину на руках, благають врятувати, а коли треба платити — тікають. Із Польщі мені написали лист, що ми, напевно, не зможемо назбирати десятки тисяч доларів на операцію. Зараз покажу, — шукає листа серед стосу паперів на робочому столі. — Бачите, на початок треба було заплатити 10 тисяч. Я заплатив їм той задаток. Часу шукати спеціальну машину вже не мали. До Кракова їхали своєю: поклали Остапа на заднє сидіння, узяли пару димедролів у дорогу. Коли приїхали, син увесь синій був, судини в очах потріскані... Ті кілька тисяч гривень, що заробляю, відсилаю до Кракова. Якби знати точну суму! — хапається за голову. — Лікування може тривати і півроку, а може в один момент все закінчитися. Лікарі нічого не обіцяють, хоча я чув, що 60–70 відсотків дітей з такими хворобами виживають.

Андрій показує дерев"яне ліжечко Остапа у другій кімнаті. Воно повністю заставлене м"якими іграшками.

— Малий може годинами ними бавитися або слухати українські казки. Але щоб мама читала, а не тато. У неї це якось краще виходить. А мультики як любить! Особливо про Чебурашку і дєдушку Ау.

На широкому ліжку батьків лежить велике жовте каченя — улюблена іграшка хлопчика.

— Бачите, як каченя дзьоба опустило? Чекає на малого.


Кошти на лікування Остапа Карбовника можна переказати на спеціальний рахунок Мальтійської служби допомоги N26000050005 у Львівській філії АКБ "Укргазбанк" МФО 325967, код ЄДРПОУ 19323705 або на поточний рахунок батька, Карбовника Андрія Миколайовича, — N2620040003459 у ВАТ КБ "Хрещатик" МФО 385468, і. н. 2763010916, з приміткою "для лікування Карбовника Остапа Андрійовича".

Зараз ви читаєте новину «У 3-річного Остапа рак крові». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Курс валют
usd
16.5138
eur
19.3082
Новини партнерів
работа для трафик-менеджера Харьков тут