пʼятниця, 18 травня 2012 06:30

"На одній кружці маю 40 гривень навару"

Автор: фото: Світлана Корженко
  Іван Олефіренко 
із села Микитяни Миронівського району
на Київщині носить труси 
з логотипом Євро-2012. 
Каже, у них зручно. 
Він 40 років грав 
на баяні по весіллях
Іван Олефіренко із села Микитяни Миронівського району на Київщині носить труси з логотипом Євро-2012. Каже, у них зручно. Він 40 років грав на баяні по весіллях

— Вчера с женой зашли в "Интертоп" футболку с логотипом Евро купить. Увидели цены и захотелось обратно в Брянск, — каже менеджер 35-річний Валентин Куліков. Він разом із дружиною Світланою, 33 роки, приїхали з російського Брянська.

Прогулюються столичним майданом Незалежності.

— Одна футболка у вас коштує 200 гривень. А на базарі біля свого будинку можу таку саму купити за 200 рублів (близько 50 грн. — "ГПУ"), ну ще 100 можу за логотип доплатити.

Валентин бере дружину під руку. У підземному переході зупиняється біля ятки з написом "Українські сувеніри". Просить продавщицю показати футболки з логотипом Євро.

— Футболочки простенькі, натуральні, — продавщиця довгими нігтями відкриває заклеєний пакет, дістає одну із символами чемпіонату Славком і Славеком. — Піт гарно вбирає, на сонці парити не буде.

— Скажи, пусть по-челевеческому говорит, а то я ничего не пойму, — шепоче йому на вухо дружина. Валентин відмахується, прикладає футболку до грудей.

— То ви мужчина хоть куда, вам тре на три розміри більше. Але в нас таких немає, — каже продавщиця.

Чоловік просить показати малу — для 4-річного сина. Жінка викладає перед ним три футболки — із зображенням хлопчиків і написами "Золота дитина", "Такий розумний, як тато" і "Гарний козак".

— А "тато" — это по-вашему дед Мороз? — питає Валентин. — Був на чемпіонаті з футболу чотири роки тому в Австрії. Вони витратили на підготовку 1 мільярд євро, а Україна — всі 12. Але не можу сказати, що тут усе в 12 разів краще. В Австрії на кожному кроці стояли безплатні туалети, а на Хрещатику жодного не знайшли. Уболівальники нап'ються пива і під кущі ходитимуть. Тоді ваш уряд виділить ще кілька мільярдів, щоб усе видраїть. І більшу частину собі заберуть.

За 60 грн купує футболку. Йде перекусити в "МакДональдз".

На початку вул. Володимирської перед Андріївським узвозом вибір сувенірів до Євро більший. Тут продають футболки, шарфи, картузи, м'ячі, кухлі й брелоки. На першій ятці торгує 34-річний Віталій.

— Місяць тому взяв 100 кружок із логотипом чемпіонату, вчора останню продав, — розповідає він. — Продаю недорого — по 50-60 гривень. На одній маю 40 гривень навару. Недавно була група з Англії, оптом забрали 30 кружок. Цей товар незаконно продаю. Якщо ревізія засіче, треба буде заплатити 86 тисяч гривень штрафу. На Хрещатику лише два магазини мають договір з УЕФА про продаж, але в них там усе в три-чотири рази дорожче.

До Віталія підходить 42-річний Олег Кириленко. У пакет складає 20 магнітів із логотипами, ще два — з гіпсовими фігурками колишнього президента Віктора Ющенка та екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

— В Курске родился, в Питере учился, а теперь живу в Москве, — каже він. — Колеги просили, щоб якісь сувеніри привіз. От добре було б працювати в Москві, а жити в Києві. Тут легше дихати, люди приємні.

— Шо правда, то правда, — каже Віталій.

Труси з логотипом Євро подарувала сусідка

79-річному Івану Олефіренку із села Микитяни Миронівського району на Київщині труси з логотипом Євро подарувала сусідка. Їх він одягає в сонячну погоду, щоб засмагали ноги.

— У таких трусах став хлопцем на все село, — Іван Олефіренко виходить із хати з баяном. Стає біля іржавого ліжка поряд із будинком. — Уже всі сусіди приходили на обновку подивиться. Учора одна знайома з вулиці мене побачила, сказала: "Ти бач, і до нас Євро прийшло". У них зручно й нежарко.

Іван Семенович заводить пісню "А молодість не вернеться". Підігрує на баяні.

— Я 40 років на весіллях грав, — розповідає. — Як я є, то ніхто не напивається, бо всі пісні мої слухають.

У підземному переході біля столичної станції метро Видубичі чоловічі труси з написом "Євро 2012" віддають по 25 грн.

— Ми закону не порушуємо, — каже продавщиця Лідія Кравченко, 54 роки. — Замість офіційного логотипу придумали свій власний. Зобразили на трусах трьох козаків і футбольний м'яч. Зараз такі труси — самі ходові. У день продаю по 20. Найкраще беруть великі розміри.

У Києві в мережі магазинів "Інтертоп" чоловічі труси із логотипом Євро-2012 продають по 150 грн, бавовняні футболки коштують 250 грн.

 

Зараз ви читаєте новину «"На одній кружці маю 40 гривень навару"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути