— У першій партії кавуни були величезні. Люди питали: "Чого такі здорові? Ви їх з Чорнобиля привезли?" — каже 17-річний Рамазан Гусейнов. Разом із батьками торгує кавунами, динями й цибулею. У Черкасах мають 10 точок.
Кавуни продають по 3,5 грн, дині — по 15, цибулю — по 5 грн.
— Закуповуємо баштанні в Скадовському районі на Херсонщині. Спочатку шукаємо фуру для перевозки. Їдемо на три-чотири дні, поки не знайдемо гарні кавуни. На полі власноруч зрізуємо кожен кавун, який сподобався. Перевіряємо, щоб був не побитий, не гнилий, не перестиглий. Дині беремо ще зеленкуваті, вони в дорозі достигають. У закупці кавуни цього року по 2,3 гривні. Можна й дешевші знайти, але якість гірша. У фуру загружаємо 22–24 тонни. В Черкасах продаємо кавуни по 3,50.
Дороги дуже страшні. Коли їдеш назад із товаром, боїшся, чи все довезеш неушкодженим. Щось поб'ється чи лопне, тонни три-чотири йде у відходи. Ми потім їх або уцінюємо, або віддаємо задарма бабусям, які просять кавунів для курей.
Коли жарко, купують 200–400 кілограмів баштанних за день. Найбільше продав півтори тонни. А коли холодно, то в мінус працюємо. Бо охоронцеві і реалізатору треба платити, а покупців мало. В Черкасах міськрада виділила 30 точок для продажу баштанних. Хто на якій буде, розділяють підприємці між собою. Конкуренція не дуже відчувається. Якщо люди скуштували кавуна і він їм сподобався, прийдуть іще. Також важливо, щоб біля торгової точки було чисто. Під кінець сезону кавуни й дині майже не продаються. В день заробляємо по 100–200 гривень. Стараємося розпродати по закупівельній ціні.
Коментарі