Із січня 2017 року мінімальна зарплата вчителів зросте до 3900 грн. Це на 2,1 тис. грн більше, ніж тепер.
Учитель вищої категорії отримуватиме від 5266 грн. Також матимуть надбавки. Тим, хто пройшов сертифікацію, додатково платитимуть щомісяця 20% посадового окладу. Коли термін дії сертифікату закінчиться, надбавку скасують.
Учителі, які пропрацювали понад три роки, отримуватимуть додатково 10% від окладу. Понад 10 років — 20%, більше як 20 років — 30%.
— У законі "Про освіту" не прописали, що зарплата вчителя — це дві або три мінімалки. Якби це зробили, то у школу йшло би більше молодих спеціалістів після університетів, — каже економіст Борис Кушнірук, 50 років. — Вони знали б: за будь-якої економічної ситуації матимуть дохід у кілька разів вищий мінімального.
Також нема чіткої картини щодо підвищення окладу педагогів на кілька років уперед. А це необхідно, щоб учитель став однією з найпрестижніших професій. І можна було піднімати вимоги до педагогів, підвищувати загальний рівень освіти.
Зарплати українських учителів — одні з найнижчих у Європі. У Польщі вони отримують щонайменше 2 тис. злотих — 12,5 тис. грн, у Чехії — 22 тис. крон — 23 тис. грн, у Франції — 2,5 тис. євро — 69 тис. грн, у Росії — 21 тис. руб. — 9 тис. грн.
Після Нового року також зростуть зарплати дільничних лікарів, терапевтів, фельдшерів вищої категорії. Вони отримуватимуть від 4,9 до 8,4 тис. грн — залежно від надбавок.
— Якщо 2017-го проведуть медичну реформу, то заробітки лікарів можуть зрости ще на 7—12 тисяч, — додає Борис Кушнірук. — Передбачений принцип "гроші йдуть за пацієнтом". Люди зможуть обирати медичний заклад і спеціаліста. Чим більше хворих обслуговуватиме лікар, тим вищу зарплату матиме.
Коментарі
1