неділя, 02 грудня 2012 12:59

Дитяча сором'язливість перетворюється на безліч комплексів у дорослому житті

Дитяча сором'язливість перетворюється на безліч комплексів у дорослому житті
ФОТО: shkola7gnomov.ru

"Моя дитина стала сором'язливою, відколи пішла у дитячий садок. Одного дня забрала сина раніше. Взяла до себе на роботу, а він чомусь не попросився до туалету і навалив у штани. Потім стало ще складніше, коли запах рознісся по кабінету. Хлопчик вперся, забився в куток і не дозволяв до себе торкнутися. Колеги допомогли переконати дитину вийти до туалету", — розповідає вінничанка 28-річна Олена Мельник.

Сором'язливість виникає у 3 роки, коли діти починають ходити до дитячого садка чи у школу, кажуть психологи. Через це дитина не може нормально ввійти в колектив, стає мовчазною і невпевненою.

"Від цього дитині стає некомфортно і вона замикається в собі, надягає на себе маску напруження. До таких дітей дуже тяжко достукатися як батькам, так і психологу" — каже дитячий психолог 28-річна Оксана Прозірай.

Такі діти не люблять привертати до себе увагу. Якщо з ними починають спілкуватися, вони ніяково посміхаються або відвертаються від оточуючих. Ховаються за батьків чи вихователів.

"Згадую першокласника, який думав, що весь світ проти нього. У нього впав зошит з парти посеред уроку, а він вже червоніє і не знає куди подіти свої очі. Це ж ненормально. З цією дитиною місяць спілкувалася, а потім нарешті з'ясувала, чого так себе веде. Його старший брат постійно йому докоряв, що він недотепа, звинувачув його у всьому. Через це дитина відчувала себе непотрібною, себе ж винуватила у всіх бідах, які не вчиняла" — згадує психолог.

Батьки мають говорити дітям, що вони потрібні їм, родині, дитсадку, школі.

"В таких ситуаціях краще забути про критику їхньої поведінки. Зараз почнуться новорічні ранки у дитячих садках. Таких дітей краще не змушувати вчити вірші, щоб потім, не дай Бог, не згорів із сорому посеред зали, бо забув вірша. Краще їх згуртувати у масовці" — радить Оксана Прозірай.

При цьому дитину треба стимулювати до будь-якої роботи в дитячому колективі, але не змушувати. Вона має сама того захотіти. За кожну виконану роботу обов'язково треба похвалити.

"Якщо дитина не зможе справитися зі своєю сором'язливістю ще в дитинстві, то дорослою так і залишиться невпевненою і з безліччю комплексів" — наголошує психолог.

Зараз ви читаєте новину «Дитяча сором'язливість перетворюється на безліч комплексів у дорослому житті». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути