вівторок, 12 квітня 2016 15:49

Інвестор не виконує зобов'язання після приватизації заводу "Океан" і ЧСЗ — нардеп

Інвестор не виконує зобов'язання після приватизації заводу "Океан" і ЧСЗ — нардеп

Приватизація підприємств суднобудівної галузі України себе не виправдала.

Таку думку в кулуарах парламенту висловив Вадим Підберезняк, народний депутат Верховної Ради, що представляє Миколаївську область.

Свою позицію Підберезняк пояснив на прикладі двох миколаївських підприємств: Чорноморського суднобудівного заводу (належить корпорації "Смарт-Холдинг" депутата від Опозиційного блоку Вадима Новінського) і заводу "Океан" (до 2012 року належав усе тому ж "Смарт-Холдингу"). Обидва підприємства були приватизовані, говорить Підберезняк, і в обох випадках інвестор не виконує свої інвестиційні зобов'язання.

"Океан" і Чорноморський суднобудівний завод дійсно приватизовані. Коли їх приватизовували, інвестор брав на себе певні зобов'язання. Я вважаю, що потрібно підняти це питання, коли приватизовувалися ці підприємства, і вимагати від власників, щоб вони свої зобов'язання виконали", - відзначає Підберезняк. - Вони повинні були зберегти робочі місця, вони повинні були зберегти цю галузь. Більш того, вони повинні були зберегти соціальну інфраструктуру, яка була довкола цих підприємств. Цього нічого не зроблено".

Обидва підприємства – одні з головних боржників місцевого і державного бюджету в Миколаївській області, говорить Підберезняк. Торік лише через Господарський суд Миколаївської області вдалося стягнути з ЧСЗ більше 3 мільйонів гривень заборгованості по пенсіях. Вже цього року ЧСЗ був відключений від водопостачання через майже мільйонну заборгованість.

"Є величезні заборгованості по зарплатах, і на сьогоднішній день, якщо я не помиляюся, по заводу "Океан" величезні заборгованості по зарплаті, які важким тягарем лягають на всю область. Там, на сьогоднішній день, йде процедура банкрутства, і якісь ще тяганини довкола", - говорить Підберезняк.
Відзначимо, що в ЗМІ неодноразово з'являлася інформація, що завод "Океан" штучно банкрутять структури "Смарт-Холдингу". У судовому процесі про банкрутство "Океану" був офіційно визнаний борг заводу перед кредитором ТОВ "Консалтинг-Гамма" 1,5 мільярда гривень, що складає 2/3 від загальної суми кредиторських зобов'язань. Цей борг виник у результаті продажу заводу "Океан" інвестиційних сертифікатів компанії з управління активами "Інвестиційний будинок "Мегаполіс", також наближеної до "Смарт-Холдингу".
Не так давно, міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич заявив про те, що необхідно реприватизувати ТОВ "Порт Очаків" і Чорноморський суднобудівний завод у Миколаєві, які належать Вадиму Новінському. Підтримує Сенкевича в цьому питанні і Вадим Підберезняк. Якщо Новінський не нормалізує роботу своїх підприємств.

"Якщо вони цього не зроблять, то необхідно приймати рішення в стінах парламенту, або в Кабінеті міністрів, по деяких санкціях до таких власників. Чи може це бути розірванням угоди? Можливе й таке", - резюмував Підберезняк.

Нагадаємо, що 29 березня "Смарт-Холдинг" депутата Верховної Ради від "Опозиційного блоку" Вадима Новінського викупив у Фонду державного майна на біржі 9,64% акцій Чорноморського суднобудівного заводу (Миколаїв) за 1,49 млн грн. Угода відбулася з дисконтом майже в 90% від початкової вартості, що складала 12,45 млн грн.

Зараз ви читаєте новину «Інвестор не виконує зобов'язання після приватизації заводу "Океан" і ЧСЗ — нардеп». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути