понеділок, 16 травня 2016 17:19

95 відсотків переселенців винаймають житло за власні кошти

95 відсотків переселенців винаймають житло за власні кошти
unian.ua

Житлове питання досі лишається одним з найгострішим для переселенців. Взяти іпотечний кредит на будівництво чи купівлю квартири їм також складно. Оскільки переселенців сприймають як групу ризику. Про це в інтерв'ю Deutsche Welle розповіла Оксана Єрмішина, голова Всеукраїнського організації зі справ вимушених переселенців.

"Досі немає державної стратегії щодо вирішення проблем переселенців. Не розроблено конкретних програм і механізмів щодо забезпечення житлом, а значить і грошей у бюджеті на цей рік не передбачено, - каже Оксана Єрмішина. - Влада помилково сприймає переселенця як людину, що потребує гуманітарної допомоги. Хоча це той "ресурс", який може дати значний поштовх розвитку регіонів.

"Останні дослідження показали, що майже 40 відсотків людей, які залишили зону бойових дій, ніколи вже не збираються повертатися, - розповідає голова організації. - І ще стільки ж залишилися б напевне на новому місці - за умови вирішення житлового питання. Нині 95 відсотків вимушених переселенців винаймають помешкання за власні кошти і лише близько 5 відсотків живуть у місцях компактного проживання".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна - серед рекордсменів світу за кількістю внутрішніх переселенців

У Всеукраїнській організації зі справ вимушених переселенців бачать кілька варіантів вирішення житлової проблеми.

"Перший - це будівництво муніципального, соціального житла для пільгових категорій переселенців, коли людина сплачує комунальні послуги, але не є фактичним власником. Тут можна залучити довгобуди, але попередньо вирішивши проблему з власниками. Цей варіант радше під силу владі на місцях, - говорить Оксана Єрмішина. - Інший шлях - швидке будівництво з нуля багатоквартирних будинків за енергозберігаючими технологіями. При цьому громадські організації домовляються з забудовником про здешевлення робіт. Потрібна тільки земельна ділянка. Як приклад, у нас уже є напрацювання з забудовником у Київській області, йдеться про 100-200 доларів за квадратний метр. Але і за такої ціни переселенці потребують пільгових кредитів".

Зараз ви читаєте новину «95 відсотків переселенців винаймають житло за власні кошти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути