— Калиту на Андрія печу з цукерками. Начинка тоді тягнеться, як твердий сир у піці, — каже житомирянка Ірина Мартинчук, 43 роки. — Раніше робила тільки з маком. Зараз він став майже "золотим", тому кладу його менше, а додаю родзинки. Калита виходить пухка, як паска, але з медовою скоринкою.
У чашку кладе 30 г вершкового масла і ставить на 30 с у мікрохвильову піч. 70 г родзинок заливає гарячою водою на 10 хв., щоб набрякли. Викладає на серветку просушити.
— Перед тим, як додавати родзинки в тісто, посипаю борошном. Так вони розподіляться по всій калиті, а не впадуть в одному місці. Родзинки можна замінити курагою. Її треба порізати кубиками.
Розводить у склянці теплого молока 15 г пресованих дріжджів. Додає 3 ст. л. цукру, 0,5 ч. л. солі і 2 г ваніліну. Вбиває в суміш одне яйце. Додає розтоплене вершкове масло. Кидає півсклянки перетертого з цукром маку та родзинки. Просіває три склянки борошна і замішує тісто. Накриває його рушником, ставить на півгодини в тепле місце.
— Якщо тісту не дати відпочити, стане твердим.
Потім ще раз вимішує і формує круглий калач. Це зручно робити руками, змащеними олією. Посередині склянкою робить дірку. Велике деко з низькими бортиками мастить олією. Викладає в нього калач. Проколює виделкою в кількох місцях. 200 г цукерок із варенням розрізає навпіл і начиняє ними тісто. Зверху мастить 2 ст. л. рідкого меду та жовтком. Ставить у розігріту до 180 градусів духовку. Пече 40 хв. до рум'яної скоринки.
— Півгодини не можна відкривати духовку, щоб не зайшло повітря. Тісто може опасти.
Виймає з дека калиту та накриває її рушником на 10 хв. Завдяки цьому виріб стане м'яким усередині та хрустким зовні. Мастить калиту медом, поки ще тепла.
— Потрібно промазати двічі. Перший раз — щоб утворилася скоринка, а другий — для смаку та користі. Бо мед від високої температури втрачає корисні властивості.
Коментарі