вівторок, 17 січня 2017 14:41

Україна продовжує блокувати транзит аміаку: збитки Тольяттіазот - $11,5 млн

Україна продовжує блокувати транзит аміаку: збитки Тольяттіазот - $11,5 млн
Фото: Правда.Ру

ВАТ "Тольяттіазот" запропонувало УДП "Укрхімтрансаміак" добровільно відшкодувати збитки, які російська компанія понесла в січні через відмову української сторони прокачувати аміак по території України.

Офіційна претензія на адресу "Укрхімтрансаміаку" направлена 13 січня, йдеться в повідомленні на сайті "Тольяттіазот", про це пише "Інтерфакс-Україна".

Збитки в період з 1 по 13 січня, що підлягають відшкодуванню, російське хімпідприємство оцінює в $ 11,5 млн. У повідомленні наголошується, що "зазначена сума збитків не є остаточною і "Тольяттіазот" залишає за собою право збільшити розмір суми збитків".

Іншою умовою добровільного врегулювання спору "Тольяттіазот" ставить "негайне відновлення транзиту аміаку та виконання зобов'язання в натурі з транспортування узгоджених на січень 2017 року 130 тис. тон рідкого аміаку, в тому числі шляхом доповнення зазначених обсягів транспортування до узгоджених обсягів послуг за контрактом на 2017 рік в найближчих планових місцях", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, в кінці грудня 2016 року "Тольяттіазот" оголосив, що повністю сплатив заборгованість по транзиту аміаку територією України.

"Тольяттіазот" готовий продовжити транзит аміаку територією України і підписати відповідну угоду з УГП "Укрхімтрансаміак", проте лише в разі, якщо транзитний тариф, передбачений угодою, буде, як мінімум, відповідати чинним нормативно-правовим актам України", - зазначалося в повідомленні компанії.

"Укрхімтрансаміак", оператор української частини аміакопроводу Тольятті-Одеса, з 23 грудня зупинив транзит російського аміаку територією України в рамках контракту від 2007 року "в зв'язку з відсутністю транспортування аміаку АТ "Міндобрива" (Россош) і достроковим виконанням річного обсягу транспортування аміаку "Тольяттіазот" при досягненні обсягу 1,8 млн тонн". На звернення "Тольяттіазот" про збільшення до кінця 2016 року квоти на обсяг прокачування було отримано відмову, повідомила російська компанія.

Повідомлялося також, що раніше Вищий адміністративний суд України задовольнив касаційну скаргу "Тольяттіазот" у спорі з Мінекономрозвитку України. Суд визнав недійсним наказ Мінекономрозвитку від серпня 2015 року, який встановив надбавку в розмірі понад $ 8 за тонну за транзит аміаку територією України. Ця надбавка діяла щодо продукції "Тольяттіазот" більше року.

В даний час "Тольяттіазот" веде переговори про порядок відшкодування сум, переплачених компанією через дію надбавки.

"Тольяттіазот" - один з найбільших в світі виробників аміаку. Виробнича потужність підприємства становить більше 3 млн тон аміаку, а також 960 тис. тон карбаміду на рік.

Аміакопровід Тольятті-Одеса був побудований в кінці 70-х років для транспортування аміаку "Тольяттіазот" на експорт. Загальна продуктивність аміакопроводу складає 2,52 млн тон на рік, з них 2,12 млн припадає на російські підприємства, а решта 400 тис. тон поставляє український концерн "Стирол". На українському кінці аміакопроводу перебуває "Одеський припортовий завод", де аміак завантажується в танкери і направляється на експорт.

Протяжність аміакопроводу - 2,4 тис. Км, з яких 1,4 тис. Км проходять по п'яти областях Росії (Самарської, Саратовської, Воронезької, Тамбовської, Бєлгородської). До аміакопроводу також підключені Россошанський "Міндобрива" (Воронезька область).

"Укрхімтрансаміак" управляє українською частиною аміакопроводу Тольятті-Горлівка-Одеса.

Зараз ви читаєте новину «Україна продовжує блокувати транзит аміаку: збитки Тольяттіазот - $11,5 млн». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути