У закордонних приватних школах вчитися дешевше, ніж в Україні
Киянин Володимир Сіпака віддав доньку до однієї з приватних столичних шкіл. Каже, дитина у сьомому класі знає німецьку і англійську краще, ніж студенти в університетах.
"Щоліта з четвертого класу їх возять за кордон у лінгвістичні табори. Там вона спілкується не тільки з вчителями-репетиторами, але й однолітками, які є носіями тієї чи іншої мови", - розповів Сіпака.
За навчання доньки платить 2,5 тис. грн щомісяця.
"Якщо донька закінчує семестр на відмінно, то нам дають знижку - на 10% менше платимо за наступний семестр навчання. Батьки дітей, які "не витягують", навпаки змушені переплачувати за додаткові заняття з класним керівником і вчителями, залишатися на факультативи і позакласну роботу", - зазначив Сіпака.
Навчання у приватних школах Києва коштує від 1,5 до 4 тис. грн за місяць.
"Є державні школи, де навчання дорожче, ніж у приватній, - говорить заступник директора по виховній частині однієї з приватних київських шкіл Валентина Дорошенко. - Якщо ми просимо учнів звітувати про оплату квитанціями, то там з батьків беруть щомісячні благодійні внески в необмеженій кількості. У нас батьки знають, за що платять. З школярами працюють найкращі педагоги. Наші діти часто перемагають в олімпіадах, мають високі бали по зовнішньому тестуванню і без проблем вступають до університетів як у столиці, так і за кордоном".
Їхати вчитися дешевше у Чехію чи Польщу, розповів менеджер столичного агентства, яке відправляє учнів і студентів на навчання за кордон, Олексій Савенко.
"Закордонні приватні школи постійно знижують ціни на навчання, пропонують безкоштовні програми і гранти для учнів зі Східної Європи, - каже Савенко. - Їхні учні і студенти часто виїжджають вчитися до Британії та Німеччини. У Празі можна вчитися за 2 тисячі євро на рік, у Варшаві чи Кракові семестр обійдеться у 700-800 євро. Перші приватні школи з'явилися в Україні в кінці 90-х. Але спочатку батьки боялися віддавати туди на навчання дітей. Тепер до більшості з них навіть вступити складно, бо доводиться здавати екзамени".
За словами менеджера, на відміну від державних, у приватній школі в класі по 10-15 учнів.
"Серед столичних найбільшою популярністю користуються ліцеї з математичним нахилом, лінгвістичні гімназії, коледжі, що спеціалізуються на вивченні економічних наук. Найдорожчі приватні школи - у Британії і Москві. Там тільки за місяць навчання треба віддати від 500 до 1 тисячі доларів", - говорить Савенко.
Коментарі