четвер, 07 липня 2016 19:05

Із 17 світових інструментів регулювання обігу сільськогосподарських земель - в Україні працюють два

Із 17 світових інструментів регулювання обігу сільськогосподарських земель - в Україні працюють два
Gazeta.ua

Сьогодні в Україні не можна відкривати ринок землі сільськогосподарського призначення. Із 17 світових інструментів регулювання обігу земель у нас працює два. Тому відкритий ринок призведе до втрати землі.

Про це в коментарі Gazeta.ua сказав голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

"Сьогодні робити це ні в якому разі не можна. Це не просто купи-продай. Це - національне багатство. Ми повинні гарантувати: ця земля належала 50 з лишком поколінням українців, і надалі належатиме не менш як 50 поколінням. Світ знайшов інструменти регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення. Їх 17. У нас працює два. Немає земельного кадастру, земельного банку. А він мав би гарантувати: 32 мільйони гектарів орної землі, які є в Україні, завжди будуть 32 мільйонами гектарів орної землі. І ефективно використовуватимуться", - говорить Віталій Скоцик.

Законопроект щодо регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення, який розглядатиме парламент 10 липня, приймати не можна, вважає експерт.

"Там є два нонсенси: вводять правило купівлі-продажу договорів оренди на землю і дозвіл комерційним банкам видавати гроші в заставу на договори оренди. Як так може бути? Адже земля належить одним людям, а орендують її інші. Уявіть, є агрохолдинг на 600 тисяч гектарів. Він із договорами оренди йде до банку і бере позику під заставу цих угод. Не розраховується. Банк забирає землю. Вигоду отримають кілька агрохолдингів, а для всієї країни буде шкода", - каже він.

Більше читайте у ексклюзивному інтерв'ю Віталія Скоцика для Gazeta.ua.

Зараз ви читаєте новину «Із 17 світових інструментів регулювання обігу сільськогосподарських земель - в Україні працюють два». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути