вівторок, 23 квітня 2013 09:26

Фіксований податок на землю хочуть підвищити майже у шість разів

Фіксований податок на землю хочуть підвищити майже у шість разів
Міндоходів запропонувало змінити механізм нарахування сільськогосподарського податку. Фото: yak-prosto.com

З 2014 року сплата фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП) може збільшитися майже в шість разів.

Міністерство доходів і зборів запропонувало змінити механізм нарахування сільськогосподарського податку, щоб аграрії платили податок, виходячи з мінливої грошової оцінки земель, пише "Комерсант-Україна" у статті "З небес на землю".

Таке реформування, а також перегляд методики розрахунку ресурсних платежів принесуть державі додатково до 1,3 млрд грн. І хоча аграрії та їх представники не схвалюють посилення фіскального тиску, в Партії регіонів готові підтримати в парламенті урядову ініціативу.

Міністерство доходів і зборів підготувало зміни до Податкового кодексу, що передбачають перегляд системи сплати ФСП та ресурсних платежів. Чиновники пропонують ввести з 1 січня 2014 року новий механізм сплати екологічного податку та збору за спеціальне використання води - через податкових агентів, які "отримують рентний дохід від діяльності з природними ресурсами або діяльність яких продукує джерела впливу на природу".

У їх число будуть входити суб'єкти господарювання, які продають товари в аерозольній упаковці або імпортують їх (ставка збору - 1% від митної вартості), скидають у воду продукти побутової хімії або формують відходи з полімерів, гуми, люмінесцентних ламп (1 євро/од. ), а також одержувачі гуманітарної допомоги у вигляді такої продукції (100 євро/тонна). Ставка плати за користування надрами буде обчислюватися у відсотках від вартості видобутих корисних копалин - 3-7,5%, але сума платежу не повинна бути менше нинішнього рівня - 0,34-39,3 грн / од. обсягу або ваги.

Зміни торкнуться і аграріїв. Сільгоспвиробники зараз платять фіксований податок, виходячи з нормативної грошової оцінки землі ще 1995 року. Тепер же норматив запропоновано індексувати, як це відбувається у разі сплати податку на землю. Тобто замість нинішніх платежів - у середньому 5,5 грн/га ріллі (грошова оцінка сільгоспугідь - 3674 грн/га) - доведеться платити 31 грн/га (на 1 січня 2013 року - 20,64 тис. грн). Це сумарно збільшить доходи держави на 1-1,3 млрд грн.

Необхідність реформування ФСП передбачена національним планом економічних реформ на 2013 рік. Прокоментувати свою ініціативу в міністерстві вчора не змогли. Глава Аграрного союзу Геннадій Новіков пояснює, що ФСП у розмірі приблизно 6 грн не переглядався давно, але раніше в його структуру, крім податку на прибуток і землю, плату за користування надрами та водою, входив збір до Пенсійного фонду. Зараз же аграрії сплачують його окремо.

"Тому якщо до цих 6 гривень додати всі платежі, які зараз вносяться, то сума перевищує навіть шестиразове збільшення", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що уряд планує з 2014 року суттєво збільшити доходи місцевих бюджетів за рахунок підвищення втричі ставок плати за землю, а також ліквідації пільг для ряду галузей.

Зараз ви читаєте новину «Фіксований податок на землю хочуть підвищити майже у шість разів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

10

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути