середа, 23 грудня 2015 13:10

Брюссель спростував російські міфи про зону вільної торгівлі Україна-ЄС

Брюссель спростував російські міфи про зону вільної торгівлі Україна-ЄС
Фото: dw.com

Євросоюз готовий далі шукати практичні рішення, щоб зняти російські побоювання з приводу економічного співробітництва між ЄС та Україною.

Про це пише "DW" з посиланням на документ, опублікований на офіційному сайті Єврокомісії 23 грудня.

У ньому ЄК перераховує міфи про зону вільної торгівлі ЄС з Україною, які поширює влада Росії.

Міф перший: Росія може в односторонньому порядку змінити митні правила в ЗВТ СНД без консультацій з іншими членами спільноти.

Насправді: Росія заявляє, що дотримується правил ЗВТ СНД та зобов'язання проводити консультації. Водночас ігнорує правила ЗВТ СНД, коли в односторонньому порядку позбавляє торгових преференцій в липні 2014 року Молдавію, а тепер - і Україну.

Згідно з правилами ЗВТ СНД, для підвищення мита на імпорт продукції з однієї з країн співтовариства Росія має проконсультуватися з іншими країнами СНД. Також Москва повинна продемонструвати по кожному типу продукції, що змінилися умови (в результаті вступу в силу ЗВТ між ЄС та Україною), а саме - зростання імпорту з ЄС через Україну в обсягах, здатних зашкодити економіці країн Митного союзу.

Наразі Росія не пред'явила статистики зростання імпорту чи інших негативних наслідків ЗВТ України з ЄС.

Міф другий: Євросоюз вимагає, щоб вся продукція, що продається в Україні, відповідала технічним стандартам ЄС. Це видавлює російські товари з українського ринку.

Насправді: ЗВТ Україна-ЄС передбачає запровадження європейських техстандартів в 27 категоріях продукції. Україна вже перейшла на європейські стандарти по 24 категоріям, і від російських підприємств не надійшло жодної скарги на проблеми з експортом продукції в Україну. Щоб виконати вимоги Росії, Україні довелося б скасувати частину нових стандартів, що суперечить правилам ЗВТ з ЄС. При цьому Євросоюз готовий продовжити перехідний період за деякими категоріями товарів, якщо Росія доведе необхідність цього.

Міф третій: ЄС хоче змусити Росію змінити митні правила в угоді про ЗВТ СНД.

Насправді: Росія вважає, що правила ЗВТ СНД мають лише рекомендаційний характер, зокрема дозволяють Україні імпортовані з ЄС товари маркувати як власні і продавати їх в Росію без сплати мит. Єврокомісія запропонувала РФ ініціювати зміни правил ЗВТ СНД, якщо Москва вважає, що ці правила створюють проблеми в тих випадках, коли один з членів спільноти укладає угоду про вільну торгівлю з третьою країною.

Міф четвертий: ЄС примушує Росію запровадити європейські норми фітосанітарного контролю.

Насправді: Євросоюз ніколи не змушував Росію приймати євростандарти. При цьому зрозуміло, що російський експорт в країни ЄС має відповідати європейським вимогам. Єврокомісія лише запропонувала Росії продовжити двосторонні консультації щодо санітарних стандартів, а також розширити взаємодію митних служб.

Міф п'ятий: Російська пропозиція про введення перехідного періоду на 10 років за окремими секторами торгівлі - не проблема.

Насправді: реалізація цієї пропозиції на роки загальмувала б введення значної частини угоди про ЗВТ з Україною. При чому, навряд це сприяло б експорту російських товарів в Україну.

Міф шостий: Росія потребує докладних даних про ціни і мита на кожну трансакцію між ЄС і Україною, а Брюссель повинен надавати Москві таку інформацію.

Насправді: це не дозволить Москві отримувати достовірну інформацію про походження товарів, які Росія імпортуватиме з України. Крім того, це суперечить законам ЄС, які гарантують конфіденційність ділової інформації.

Як зауважили в Єврокомісії, йдучи назустріч Росії, початок дії угоди про вільну торгівлю з Україною відтермінували на рік. За півтора року ЄК провела 13 тристоронніх зустрічей, проте подолати розбіжності з Росією так і не вдалося.

Зараз ви читаєте новину «Брюссель спростував російські міфи про зону вільної торгівлі Україна-ЄС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути