вівторок, 06 грудня 2016 07:10

Українсько-польські стосунки нормалізує діалог між громадянами

— Непорозуміння між Польщею та Україною можливо подолати створенням україно-польської інституції, — говорить польський історик Павел Коваль, 41 рік. — Обмін інформацією і спільна робота наших науковців можуть розвантажити політиків від вирішення історичних питань.

Минулої п'ятниці в Києві відбувся круглий стіл "Як розмінувати українсько-польську історію". У заході взяли участь два десятки істориків і політиків обох держав. Того дня президент України Петро Порошенко перебував у Польщі з офіційним візитом.

— У вирішенні історичного питання потрібно збільшити участь громадянського суспільства, — вважає польський дослідник Томаш Стриєк. — 10 років тому в нас з'явився термін "політика пам'яті". Говорили, що треба забрати історію в істориків і віддати її суспільству. Польща величезні гроші витрачає на музеї та інституції націо­нальної пам'яті. Нашим державам потрібні публічні дискусії щодо подолання історичних конфліктів.

22 липня цього року Сейм Польщі визнав геноцидом проти поляків українсько-польський конфлікт на Волині під час Другої світової війни.

— Для мене це не просто питання відносин між країнами, адже я родом із Волині, — каже голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, 44 роки. — Українсько-польські стосунки для мене — це в першу чергу стосунки між людьми. Сьогодні на рівні громадян у нас немає великих проблем. Необхідна дискусія серед істориків.

Наступне — спільні цілі. Безпека для наших країн є зараз пріоритетом.

Також важливий діалог між людьми. Він має бути постійним.

Четвертий крок — сприяння молодому поколінню. Сотні тисяч українських студентів навчаються в Польщі. Важливо, щоб і поляки за програмами обміну могли більше знайомитися з Україною. Варто діяти в обох напрямках рівноцінно.

П'ятим кроком має бути створення українсько-польської фундації. Вона могла б стати основою для обміну молоддю і культурного розвитку.

Зараз ви читаєте новину «Українсько-польські стосунки нормалізує діалог між громадянами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути