"Я обов'язково повернуся й активно долучусь до укомплектування нового уряду. Люди, які обіцяють мене заарештувати, зустрінуть мене на кордоні оваціями. Дорогі громадяни Грузії, залишається всього кілька днів до того, як ми з вами зустрінемося і почнеться нове майбутнє країни", — пише 3 жовтня на своїй сторінці у "Фейсбуку" 48-річний Міхеіл Саакашвілі, голова Одеської обласної державної адміністрації й колишній президент Грузії.
8 жовтня на його батьківщині відбудуться парламентські вибори. Участь у них бере заснована Саакашвілі партія "Єдиний національний рух".
"Після виборів пан Міхо збирається влаштувати в Грузії новий Майдан — повернутися у свою стихію вождя масштабних вуличних протестів, — пише політолог Андрій Миселюк, 41 рік. — Пробував зробити це і в Україні — після поразки свого ставленика Олександра Боровика на виборах одеського мера. Але не досяг успіху. Тому звернув усі погляди на батьківщину. Навіть зайнявся формуванням майбутнього уряду. Вже пригледів кандидата на міністра внутрішніх справ Грузії — нинішню голову Нацполіції України Хатію Деканоідзе.
Настав траур на вулиці українських фанатів Саакашвілі. Тим, хто повірив запевненням "витязя в тигровій шкурі", що Україна йому не байдужа. І він викладатиметься до кінця, щоб повторити тут "грузинське диво".
Хоча своїми іменами речі назвали ще в грудневій сварці на Раді реформ. Тодішній прем'єр Яценюк і глава МВС Аваков констатували: Саакашвілі в Україні — проїздом, на гастролях.
Наше керівництво сподівалося, що він застосує успішний грузинський досвід політичної підтримки реформ. Однак практичні результати більш ніж річного "гастрольного вояжу" Саакашвілі на Одещині, скоріше, розчаровують. А час відповідати за результати господарювання наближається. Тому — курс на Тбілісі!"
"Уже не важливо, переможе партія Саакашвілі на виборах у Грузії чи ні, і чи зможе він повернутися на батьківщину. У будь-якому разі його недовгий роман з Україною завершений", — стверджує у блозі на сайті "Обозреватель" депутат Одеської міськради 48-річний Дмитро Співак.
"Дуже багато питань накопичилося в одеситів. І з приводу авантюриста Боровика, якого Міхеіл Ніколозович хотів втюхати їм як мера. І щодо раптово зниклої Маші Гайдар (громадянка Росії, працювала помічницею Одеського губернатора. — ГПУ). І з приводу того, що під керівництвом його вірного соратника показник розкриття злочинів одеськими поліцейськими — один з найгірших у країні. І найголовніше: на яких підставах у будівлі облдержадміністрації перебувають члени грузинської команди Саакашвілі, які де-юре ніде не працюють, але керують усіма процесами в області, включно зі "стосунками" з бізнесом і кадровими питаннями? Фонди створюють, митницею керують. Живуть у дорогих квартирах, обідають і вечеряють у недешевих ресторанах, літають по всьому світу й почуваються, як у Бога за пазухою".
"Якщо Саакашвілі повертається до Грузії, то, може, він із собою забере Еку Згуладзе (колишня заступниця міністра внутрішніх справ України. — ГПУ), Хатію Деканоідзе та інших кавказьких варягів? А заразом — і всю партію "Демократичний альянс", включно із Лещенком, Заліщук, Найємом?", — відреагував у "Фейсбуку" на заяву колишнього президента Грузії політолог Костянтин Матвієнко, 51 рік.
У НАБУ незаконно стежили за своїм начальником
У Національному антикорупційному бюро організували незаконне стеження за своїм керівником — Артемом Ситником. Про це у "Фейсбуку" пише журналіст Володимир Бойко:
"Нишпорки" незаконно стежили за громадянином "С", який живе у місті Бровари на вул. Черняховського в будинку 11-Г. Стеження організував перший заступник директора НАБУ Гізо Углава (соратник Міхеіла Саакашвілі. За часів його президентства в Грузії входив до уряду, був заступником головного прокурора країни. Зараз його вважають "сірим кардиналом" в оточенні одеського губернатора. — ГПУ). Йому підпорядковано оперативно-технічне управління. Воно явно незаконне, оскільки ніякого кримінального провадження відносно цього громадянина в НАБУ немає, а слідчий суддя не давав дозвіл на розшукові дії.
Про стеження довідались завдяки флешці з таємними документами, яку загубив працівник відділу візуального спостереження НАБУ. Прізвище громадянина в довідках не зазначено — лише перша його літера. Але встановити, за ким слідкували, нескладно. Громадянин "С" — це директор Національного антикорупційного бюро Ситник Артем Сергійович. Він живе у Броварах, на вул. Черняховського, в будинку 11-Г, у квартирі номер 33. Саме за ним незаконно стежили підлеглі".
Коментарі