Національний банк України (НБУ) проводить жорстку монетарну політику.
Таку думку висловив колишній виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський у ефірі "Ера-FM".
"На жаль, вже майже рік ситуація на фінансовому ринку не міняється: починаючи з серпня минулого року Національний банк послідовно проводить політику максимального "висушення" ліквідності ринку - просто забирає гроші. Як наслідок, нібито, зменшується попит на валюту і тим самим стримується курс. Але ж немає гривні, немає за що купувати продукти тощо - це стримує інфляцію. Ми дожилися до того, що за офіційною статистикою, за півроку ми має індекс споживчих цін "мінус" 0,3%. базова інфляція, за офіційною статистикою, нібито, приблизно 3%", - сказав він.
Внаслідок цього, за його словами, ліквідність банківської системи теж суттєво обмежена.
"Якщо немає гривні, то її немає ніде. Її немає і у банківській системі, щоб надавати кредити, підтримувати розвиток, надавати обігові кошти, інвестувати тощо. Тому майже рік українська банківська система і як наслідок економіка України живе в умовах тотального дефіциту ресурсів", - зазначив Уманський.
Експерт також підкреслив, що обмеження ліквідності негативно позначається на умовах кредитування аграріїв.
"В умовах, коли почалася посівна, і аграрії бігають від банку до банку, намагаючись взяти хоч якийсь обіговий ресурс, менше ніж під 25% річних на короткий термін вони цю позику не отримають", - підсумував Уманський.
Нагадаємо, раніше директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова заявила, що у вітчизняних банків досить гривневої ліквідності, щоб нормально функціонувати.
Коментарі
10