вівторок, 09 лютого 2016 15:50

Від дирижаблів до люксових авто - життєвий шлях інженера Майбаха

Сьогодні 170 років від дня народження автомобільного інженера Вільгельма Майбаха. На його честь назвали марку розкішних автомобілів. Майбутній інженер народився у німецькому місті Хайльбронн в сім'ї теслі. Після переїзду його сім'ї у Штутгарт став сиротою. Його виховували у дитячому будинку в Ройтлінгені. Там жив 13 років, отримав фах кресляра та конструктора. У цьому ж притулку Майбах уперше зустрів німецького винахідника Готліба Даймлера, який на той час був керівником машинобудівного заводу і курував притулок.

Вільгельм проявив себе як хороший інженер, тому Готліб Даймлер узяв його до себе на підприємство.Там він отримав посаду технічного директора. Брав участь майже в усіх проектах Даймлера.

1904 році німецький конструктор створив 6-циліндровий двигун, який розвивав потужність 120 к.с. Пізніше винайшов розприскувальний карбюратор. Патент на цей винахід йому видали ще у 1893. Також інженер винайшов перший автомобільний радіатор у вигляді бджолиних сот. У 1907 році, коли помер Готліб Даймлер, Майбах покинув компанію. У 1909 році Вільгельм відкрив власну фірму Luftfahrzeug-Motorenbau, яка виготовляла двигуни.

Двигуни Maybach були легкими та надійними. Деякі з них розвивали 240 к.с. Ними оснащували дирижаблі під час Першої Світової війни. Після війни Вільгельм Майбах продовжив виробництво двигунів. Однак, згідно з Версальським договором, у Європі заборонили виготовляти воєнну техніку. Тому німецький інженер спробував продати свої двигуни виробникам легкових автомобілів, але так і не зміг цього зробити. Він отримав замовлення від голландського автовиробника, але через складну фінансову ситуацію голландці купили лише 50 двигунів. Тож Майбах вирішив самотужки виготовляти авто для своїх двигунів.

Автор: avtovzglyad.ru
 

Перший автомобіль Maybach з'явився у 1919 році. Це була експериментальна машина із шасі Mercedes і потужністю 36 к. с. Наступне творіння Майбаха - авто W1 з авіаційним двигуном на 300 к. с. Цей автомобіль розганявся до 160 км/год.

Саме W1 ліг в основу першого серійного автомобіля Maybach. Його презентували у 1921 році. Назвали автомобіль Maybach W3. Він мав двигун 5,7 л. та дизайн від фірми Германа Спона. Після успіху цієї моделі Майбах випустив ще одну серійну модель W5.

У 1929 році, Вільгельм Майбах помер. Його поховали поряд із Готлібом Даймлером. За життя інженер випустив 305 одиниць W3 і 248 автомобілів моделі W5.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 найцікавіших фактів про засновника Citroen

Після смерті Вільгельма Майбаха компанії Maybach та Daimler Benz об'єдналися і приступили до випуску авто з двигуном V12. Приводом для цього служило те, що дирижабль, оснащений двигунами Майбаха, здійснив навколосвітний переліт за 448 годин. На ньому були V-подібні 12-циліндрові двигуни. Тож цей факт використали як рекламний хід.

Майбах випускав комфортабельні та потужні авто. Серед них були й лімузини. Паралельно з розробкою автомобілів компанія виготовляла двигуни для поїздів. Вони й там були найпотужнішими. Поїзд із двигуном Maybach розганявся до 160 км/год.

У 1941 році компанія припинила виробництво автотранспорту. За двадцять років у Maybach створили приблизно 2 тис. автомобілів.

Автор: autoevolution.com
 

Про відродження марки Maybach стало відомо 1997 року. Концерн "Daimler-Benz" представив концепт-кар "Mercedes-Benz Maybach".

Автор: vokrugsveta.ru
 

Першою моделлю "відродженої" марки стала Maybach 57. Автомобіль оснащений 5,5-літровим двигуном, який видає 550 к. с.

Моделі цієї марки нині мають дві версії: для водія та для пасажира. Сучасні моделі коштують від 9 млн грн.

Зараз ви читаєте новину «Від дирижаблів до люксових авто - життєвий шлях інженера Майбаха». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 16965
Голосування Як карати п’яних водіїв?
  • Збільшити штраф до 40 тис. грн
  • На рік відправляти на виправні роботи
  • Забирати довічно водійське посвідчення
  • Відновити смертну кару
  • Не карати
  • Читати лекцію про шкоду алкоголю
Переглянути