Мадрид вводить пряме урядування, НАТО відмовився брати участь у конфлікті.
Парламент імплементував ст 155 конституції, Маріано Рахой очолить пряме урядування, Карлес Пучдемон закликав прихильників незалежності залишатися мирними, НАТО відхрестився від участі в проблемах Іспанії, повідомляє Independent.
Сенат Іспанії прийняв імплементацію ст. 155 конституції країни, яка дозволить ввести прямe урядування на територіях. Пряме урядування здійснюватиме прем'єр-міністр Маріано Рахой
90 хвилин тривало засідання уряду після рішення сенату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна не підтримує незалежності Каталонії
Головна сепаратистська організація Каталонії, Каталонська національна асамблея, закликала державних службовців не виконувати накази іспанського уряду.
Головний прокурор Іспанії заявила, що її відомство домагатиметься звинувачення тих, хто відповідальний за голосування на користь оголошення незалежної каталонської республіки
Президент Каталонії Карлес Пучдемон закликав сепаратистів залишитися мирними, попередивши, що іспанська влада спробує придушити їхній рух.
Сполучені Штати закликали Іспанію залишатися "сильною та об'єднаною". Америка заявила, що Каталонія є "невід'ємною частиною Іспанії". Пообіцяла підтримку зусиль Іспанії у врегулюванні кризи.
У НАТО заявили, що проголошення незалежності Каталонії є внутрішньою проблемою країни. Її має вирішити Мадрид
Основний біржовий індекс Іспанії обвалився 27 жовтня після того, як Каталонія проголосила незалежність. IBEX 35, що відображає ціни на акції найбільших підприємств країни, впав майже на 1,5%.
Конституційний суд Іспанії розпочав розгляд голосування в парламенті Каталонії. Державний прокурор та інші сторони справи мають три дні, щоб висувати звинувачення по проведеному голосуванню та прийнятій декларації.
Німеччина заявила, що не визнає незалежність Каталонії, підтримує територіальну цілісність Іспанії та закликає до діалогу.
У Жироні (найбільшому місті Північної Каталонії) зі щогли будинку місцевого уряду прибрали іспанський прапор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Жироні визнали короля Іспанії персоною нон-ґрата
Жан-Клод Юнкер, президент Європейської комісії, сказав, що голосування в Барселоні продемонструвало - в єдності ЄС з'являється "більше тріщин".
Карлос Моедас, комісар з питань досліджень та інновацій в ЄС, сказав, що відповідальність за захист порядку в Іспанії лежить на НАТО.
Дональд Туск, президент Європейської ради, написав у Twitter, що повністю підтримує уряд Іспанії. Він також закликав Іспанію покладатися на "силу доказів, а не силові доводи".
Велика Британія не визнає декларації про незалежність Каталонії від Іспанії. Офіційний речник прем'єр-міністра Терези Мей заявив, що декларація була заснована на голосуванні, яке оголосили незаконним. Велика Британія виступає за збереження єдності Іспанії.
Парламент Каталонії більшістю голосів проголосував за незалежність від Іспанії. Рішення про відокремлення підтримали 72 із 135 депутатів.
Коментарі