Навіть якщо теоретично погодитися з вимогами протестуючих польських фермерів, то невідомо, що робити, якщо навіть із цим погодитись.
Про це сказав віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, повідомила "Європейська правда".
"Якщо поглянути на цю ситуацію, вона викликає купу запитань. Адже Польща вже заборонила в односторонньому порядку імпорт українського збіжжя у саму Польщу. Тож виникає запитання, а чому вони протестують проти зерна з України, якщо воно і так під забороною? Забороняти те, що вже й так заборонено?", - сказав Домбровскіс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поляки планують тимчасово розблокувати один з пунктів пропуску на кордоні
Єврокомісія надсилала попереджувального листа Польщі, Угорщині і Словаччині, нагадав Домбровскіс.
"Якщо ситуація там не покращиться, ми також готові йти далі і запускати процедуру порушення проти цих країн", - заявив європосадовець.
У ЄС уже запропонували подовження угоди щодо лібералізації торгівлі до червня 2025 року, включили додаткові гарантії щодо таких чутливих сільськогосподарських продуктів, як птиця і цукор, сказав Домбровскіс.
"Вжили інших заходів - наприклад, можливість реагувати у разі порушень в одній або декількох державах-членах ЄС. Тож у певному сенсі ці речі мають заспокоїти фермерів у Польщі. Але робота щодо розв'язання цього питання триває", - заявив віцепрезидент Єврокомісії.
Торік у листопаді польські перевізники розпочали блокування руху вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" і "Рава-Руська-Гребенне". Згодом до страйків на кордоні долучилися польські фермери.
Вони вимагають відмову від правил "Зеленого курсу" ЄС, закриття кордонів від напливу агропродовольчої продукції з-за меж ЄС і захист тваринництва у Польщі.
9 березня на кордоні з Польщею у чергах перебувало 2300 вантажівок на всіх напрямках, де польські фермери ускладнювали або унеможливлювали проїзд вантажівок.
Коментарі