Найщедрішим спонсором бойовиків ХАМАСа є Іран. Тегеран надав їм найважливіші ресурси, потрібні для здійснення терактів.
Водночас не лише завдяки іранській стороні наповнюється бюджет зловмисників, повідомляє CNN. Бойовики використовували багато способів.
"Американські слідчі встановили, що ХАМАС фінансували онлайн-донори. Бойовикам відправляли криптовалюту. Бойовики використовували для оприлюднення адрес криптогаманців соцмережі X (колишня Twitter - Gazeta.ua) і Facebook, щоб на них робили пожертви. Ще до нападу ХАМАС на Ізраїль співробітники Департаменту юстиції у Вашингтоні розслідували використання членами цієї організації "крипти" через людей, які займалися відмиванням коштів", - пише видання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція сльозогінним газом розігнала мітинг у Парижі
Деталі справи розкрили юристи американського Мін'юсту. Йдеться про рахунки у криптовалюті, які влада США вирішила конфіскувати ще три роки тому. Станом на травень справа не завершена.
Крім того, приватні аналітики повідомили, що ізраїльська влада за ймовірні зв'язки з ХАМАСом та іншими палестинськими бойовими угрупованнями конфіскувала криптовалютні адреси (унікальний рядок цифр та букв криптовалютного гаманця - Gazeta.ua), вартістю десятки мільйонів доларів.
"Використання "крипти" - це лише один із багатьох способів, які бойовики ХАМАС використовують, щоб поповнити свій бюджет", - додали журналісти.
В Ізраїлі офіційно оголосили війну. Військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав запровадження пункту 40 Алеф.
Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС завдали масованого ракетного удару по Ізраїлю.
Крім того, бойовики розпочали наземне вторгнення на ізраїльську територію. Члени ХАМАС захоплювали території, вбивали людей та брали заручників. Посольство Ізраїлю в США повідомляло про 100 викрадених бойовиками ізраїльтян.
Коментарі