У Судані під час сутичок між збройними силами та воєнізованими силами швидкої підтримки Судану (RSF) загинули щонайменше 25 людей.
Ще 183 особи зазнали поранень, пише CNN з посиланням на Центральний медичний комітет Судану.
У суботу, 15 квітня, Судан вкотре охопили бої. Цього разу протистояння спалахнули між армією та силами швидкого реагування. Це вже третя спроба перевороту в країні лише за останні майже чотири роки. Після кількох днів напруженості в столиці Судану Хартумі пролунали вибухи й стрілянина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали країну, яка першою матиме шанс арештувати Путіна
З чого все почалося
Суперечка у Судані зосереджена навколо запропонованого переходу країни до цивільного правління. Сили швидкого реагування повинні були інтегруватися до складу збройних сил країни. Водночас генерали ніяк не могли домовитись про те, в які саме терміни це повинно відбутись. Їх суперечка переросла у збройну боротьбу.
Армія, зі свого боку, підпорядковується військовому уряду на чолі з генералом Абдель Фаттахом аль-Бурханом, а сили швидкого реагування – віцепрезиденту, генералу Мохамеду Хамдану Дагало.
До чого тут ПВК "Вагнер"?
Сили швидкого реагування співпрацюють з російською ПВК "Вагнера". Вони мають спільне підприємство Meroe Gold з видобутку корисних копалин, зокрема золота. Їх співпраця допомогла збільшити запаси золота Центробанку Росії, які були необхідні для витрат на вторгнення в Україну, пише The Africa Repor.
Напередодні в аеропорту столиці Хартум на одному з літаків української авіакомпанії SkyUp спрацював аварійний радіобуй. Компанія вжила заходів для якнайшвидшої евакуації співробітників із країни. Українські екіпажі вивели у безпечне місце. Щонайменше один український літак було знищено.
Коментарі