Цибулеве лушпиння не варто одразу викидати у смітник.
Це справжній скарб для дому та господарства. Воно має безліч корисних властивостей і може стати в пригоді в кулінарії, садівництві, догляді за здоров'ям та навіть у косметиці.
Замість того, щоб викидати лушпиння, розповість, як ефективно його використовувати в побуті.
Природний барвник для тканин і яєць
Лушпиння цибулі здавна використовували для фарбування яєць до Великодня. Воно також чудово підходить для фарбування натуральних тканин у теплі коричневі та золотисті відтінки.
Як приправа
Лушпиння цибулі може запросто замінити різноманітні приправи. Його можна додавати до соусів, супів, салатів, а також до стейків та рису. Тоді ваші страви отримають пікантний смак. А якщо вам подобається їжа "з димком" можна спочатку підсушити лушпиння у духовці, подрібнити його в порошок, а потім додавати до страв.
Якщо зварити сало чи підчеревину у цибулевому лушпинні, отримаєте неймовірний смак та вигляд готового продукту.
Підживлення для рослин
Відвар із цибулевого лушпиння - це чудове добриво для кімнатних і садових рослин. Він зміцнює кореневу систему, захищає від шкідників і сприяє росту рослин.
На жменю лушпиння знадобиться приблизно 1,5 л рідини. Дайте настоятися протягом двох годин. Потім розчин треба процідити та охолодити. Цибулевою водою можна обприскувати листя рослин, а також верхній шар ґрунту. Зверніть увагу, що такі настої не зберігають до наступної обробки. Вони одноразові.
Засіб для боротьби зі шкідниками
Лушпиння цибулі можна використовувати для приготування настою, який допоможе боротися з комахами-шкідниками, такими як попелиці. Просто обприскайте уражені рослини цим розчином.
Проти павутинного кліща та інших шкідників в теплиці: жменю лушпиння потрібно залити 1 л теплої води. Дайте настоятися протягом 5 діб. Процідіть. Додайте до суміші господарське мило. Обробляти потрібно, попередньо розчинивши з водою в пропорції 1 до 2.
Добриво для грунту
Лушпиння від цибулі можна додавати в лунки під розсаду. В весняний період це підтримає молоді рослини. Це захистить рослини від багатьох хвороб та підвищить врожайність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Принесе користь грядці: чому не варто викидати часникове лушпиння
Настій для зміцнення волосся
Цибулеве лушпиння багате на корисні мікроелементи, які сприяють зміцненню волосся та покращенню його росту. Заваріть лушпиння окропом, дайте настоятися, процідіть і використовуйте настій для ополіскування після миття.
Лікувальний чай
Настій із цибулевого лушпиння має антиоксидантні й протизапальні властивості. Він зміцнює імунітет, допомагає при застуді та загальному ослабленні організму.
Цибулеве лушпиння допоможе позбутися болю у м'язах, якщо з неї заварити чай. Покладіть лушпиння до каструлі з водою, закип'ятіть, налийте в склянку рідину і випийте перед сном. Напруженість у м'язах це прибере за одну ніч. А ще такий цікавий чай допомагає пришвидшити процес засинання: в лушпинні міститься L-триптофан. Це амінокислота, яка дія як заспокійливий засіб.
Лушпиння від цибулі можна використовувати з користю. Цибулевий порошок можна використовувати як замінник свіжої цибулі в різних рецептах, і його не потрібно очищати чи нарізати, на відміну від свіжих овочів. Поєднання цибулевого лушпиння із часником додасть ще більше смаку стравам.
Коментарі