вівторок, 24 жовтня 2006 16:00

Антену направляйте вбік

Людина може померти через мобілку. Тому фахівці радять не нехтувати правилами безпеки. Наприклад, вимикати телефони під час грози.

— Електромагнітні хвилі, що випромінює мобілка, можуть "притягнути" блискавку, — каже 23-річний киянин Валерій Довгий, радіоінженер за фахом. — Навіть якщо ви не говорите, а просто залишили телефон увімкненим.

"ГПУ" вже писала про загибель 20-річного киянина Олега Кисильова і рівненчанина Василя Ковелька, 30 років. В обох випадках блискавки влучили чоловікам у груди. У те місце, де були їхні мобільні телефони.

— Зверніть увагу: обидві трагедії сталися в сільській місцевості, — продовжує Валерій. — Чимдалі від базової станції телефон випромінює потужніші сигнали. У місті він працює у звичному режимі. А якщо виїхали у ліс по гриби або на дачу, краще тримайте трубку подалі.

Електромагнітні хвилі впливають і на організм людини. Щоб органи менше опромінювалися, антену трубки варто спрямовувати вбік від тіла. А якщо дозволяє статок — непогано купити блютуз-гарнітуру. Це в десятки разів зменшить негативний вплив. Майбутнім мамам фахівці взагалі рекомендують обмежити користування мобільним зв"язком.

Блютуз-гарнітура зменшить негативний вплив

— Вагітні жінки мають обережно ставитися до мобільного телефону, — стверджує 56-річний Микола Котлярчук, викладач Луганського медичного університету. — Всесвітня організація охорони здоров"я визнала, що має недостатньо наукових знань у цій сфері. А досліди на мишах і кроликах показали, що хвилі мобільника негативно впливають на формування центральної нервової системи ембріона.

Мобілку рекомендують вимикати й під час польотів літаком та на автозаправках.

— У нас вимоги жорсткі, — розповідає оператор колонки АЗС "Укртатнафта" Дмитро Гарас, 22 роки. — Перед роботою весь персонал вимикає мобілки. Цього вимагаємо й від наших клієнтів, коли помічаємо, що хтось тягнеться до трубки. Хоч я й не пам"ятаю випадків, щоб через мобільний телефон десь на заправці стався вибух.

32-річній бухгалтерці Олена Сольській три-чотири рази на рік доводиться літати в справах до Європи. Вона завжди перед посадкою вимикає телефон.

— Може, хтось вважає це й зайвим, — каже киянка. — Але скажіть, кому потрібен мобільний у небі, де до найближчої базової станції вісім-десять кілометрів?

Експерти попереджають, що в мобільному може вибухнути акумулятор.

— Дуже рідко, але таке трапляється, — пояснює директор магазину з продажу акумуляторів "Мастак" Олександр Федоров, 33 роки. — Вибухнути могли нікель-кадмієві батареї, але зараз їх майже не використовують. Більш поширені — літієві — безпечніші. Але все одно є певний ризик. Єдине, що можу порадити, — не купуйте дешевих акумуляторів — підробок під відомі марки.

Лікар сімейної медицини та загальної практики Любов Владика, 38 років, впевнена, що небезпеку можна чекати від бактерій і вірусів на мобілці.

— Про це чомусь мало кажуть, — розповідає лікарка. — Але мобільний телефон — це джерело бактерій. Від теплого повітря, а взимку навіть від подиху, вони розмножуються. А якщо це віруси грипу, ви постійно носитимете їх із собою. Тому варто періодично протирати мобільник або чохол дезрозчином чи спиртом.




"Леві"с" зробить захисні джинси

Нову модель джинсів — із антирадіаційною кишенею — збирається випустити компанія "Леві"с". Джинси зі спеціальної тканини нібито зменшуватимуть випромінення від мобільників.

— Ми не стверджуємо, що мобільні телефони небезпечні, — заявив менеджер "Леві"с" Кедрік Янгпітер. — Але хочемо, щоб наші клієнти не боялися випромінення.

Апарат треба носити в сумці

Щоб убезпечити себе від випромінення, Володимир Ковшевацький, 23 роки, експерт із продажу телефонів столичного магазину "Мобілочка", радить:
— носити телефон у сумці, а не на поясі;
— покласти апарат за 30–40 см від себе, якщо телефон використовуєте як будильник;
— придбати блютуз, який дасть змогу покласти трубку на відстані до 10 м;
— під час швидкого руху (коли потужність випромінення максимальна) використовувати голосний зв"язок;
— не відкручувати антену. Це змінює встановлені параметри роботи телефону і може підвищувати рівень випромінення.

Зараз ви читаєте новину «Антену направляйте вбік». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути