17-24 вересня у Львові відбудеться 83-й Міжнародний Конгрес ПЕН.
До Львова приїдуть лідери думок з 80 країн світу. На відвідувачів чекають літературні вечори, концерти, дискусії, екскурсії та виставки. Темою цьогорічного конгресу стала проблема "Відстоювання правди у добу пропаганди".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смішні українські прислів'я та приказки про любов
"В Україні Конгрес ПЕН пройде вперше. Це означає, що наша країна нарешті стала вільною. В тоталітарних та авторитарних державах такий Конгрес не відбувається", - розповідає член Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу Андрій Павлишин.
Ідея провести Конгрес в Україні з'явилася ще минулого року. Великі українські міста змагалися за можливість проведення заходу.
"Тоді висунули пропозицію провести Конгрес в Галісії. Колеги одразу кинули клич "з Галісії до Галичини" і це звучало дуже переконливо. Львів представив найкращі можливості серед усіх українських міст. У нас є хороша інфраструктура для літературного дійства. Ми отримали рік часу на приготування", - розповідає Андрій Павлишин й додає. - "В цій організації велику увагу звертають на традиції та повагу. Довгий час керівником польського ПЕН клубу був письменник зі Львова, що теж стало одним з аргументів, чому Конгрес має бути в нашому місті".
"Вересень зробить Львів літературною столицею Європи. У нас відбудеться не тільки Конгрес ПЕН, але ще й Форум Видавців", - говорить заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
Чиновник зазначає, що сьогодні Львів прямує до стратегії креативної економіки, де культура й освіта стануть основними принципами розвитку. На думку Москаленка, Конгрес стане поштовхом, щоб люди ще більше зацікавилися літературою.
Конгрес ПЕН заснували в 1921 році. Свого часу ПЕН-рух підтримував українських дисидентів. Це одна з найстарших організацій, яка бореться за права людини. До неї входять професійні письменники, редактори й перекладачі.
Організатори зазначають, що на відкриту програму вхід безкоштовний, однак на кожну подію слід попередньо зареєструватися. Ознайомитись з програмою можна на сторінці ПЕН Конгресу в Facebook.
Співробітники Національного центру Олександра Довженка випадково знайшли у кіноархіві Токіо український науковий фільм "Людина і мавпа" 1930 року.
Коментарі