Зовнішньополітичний орган Євросоюзу – Європейська служба зовнішніх справ розробила проект плану надання Україні "безпекових зобов'язань", які передбачають постійну військову підтримку й співпрацю.
Пропозиції зовнішньополітичного відомства ЄС щодо "гарантій безпеки" для України, які наразі мають статус рекомендацій, охоплюють варіанти від "сталого" постачання зброї, продовження військових навчань, обміну розвідданими і допомоги в налагодженні зв'язків між українськими і європейськими оборонними компаніями. Про це стало відомо Politico, в розпорядженні якого опинився документ.
Ключовим елементом таких зобов'язань вказується створення "спеціального" фонду довгострокової військової підтримки України, який діятиме до 2027 року, який європейські посадовці мають незабаром оголосити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підсумки саміту НАТО: документ із 90 пунктів і головні тези
У межах цього фонду ЄС до кінця року витратить 4 мільярди євро, щоб допомогти Україні з озброєнням, а з часом буде розвиватись для закупівлі "більш складних і дорогих систем озброєнь", як-то ракет і винищувачів.
"Чим більше ми зможемо говорити про довгострокові зобов'язання, тим більше ми зможемо дати Путіну зрозуміти, що він не може розраховувати на втому Європи від виборів чи з будь-якої іншої причини", – розповів виданню дипломат ЄС.
Однак, додав дипломат, це "не означає, що ЄС робить ставку на те, що війна триватиме.
Кілька країн НАТО мають намір встигнути узгодити параметри пакету гарантій безпеки, які будуть запропоновані Україні та діятимуть до її приєднання до Альянсу.
Протягом кількох тижнів США, Велика Британія, Франція та Німеччина обговорювали це питання з Києвом, а також зверталися до інших союзників до НАТО, ЄС та G7. Про це повідомляє Politico посилаючись на інформацію від чотирьох офіційних осіб, які знайомі з перебігом переговорів.
Ідея полягає в тому, щоб створити "парасольку безпеки" для всіх країн, які готові надавати Україні постійну військову допомогу, причому особливості цієї допомоги у кожної країни можуть бути свої.
Коментарі