Ексклюзиви
понеділок, 21 листопада 2016 16:15

Путін намагається пристрашити американців

Путін намагається пристрашити американців
Фото: Укрінформ

Залучення до Нормандського формату переговорів про врегулювання конфлікту на Донбасі Сполучених Штатів Америки має ризики для України.

Про це пише директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Лунають пропозиції долучити до переговорів в Нормандському форматі США. Але, разом з позитивними наслідками присутності США в ньому, можуть бути й негативні. На це вказує те, що сама Росія намагається вийти на прямі переговори зі Штатами, зазначає експерт.

"Залучення США може зумовити розчинення суті проблеми врегулювання російсько-українського конфлікту, зниження актуальності українського питання та, за умов зміни пріоритетів адміністрації нового президента США, перетворення його на "розмінну монету". Створення таких умов - одне із завдань Кремля. За всіма правилами "гібридних" воєн воно охоплює, зокрема: залучення на свій бік – не батогом так пряником якомога більшої кількості прихильників, зокрема із західного політикуму; створення додаткових зон напруженості або використання специфічних аспектів окремих конфліктів на свою користь; поширення у світовій спільноті думок про незамінність Росії у запобіганні загрозам і боротьбі з ними", - вважає Сунгуровський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швидких результатів Нормандських переговорів не буде - Кравчук

Ще однією важливою для США "картою", яку намагатиметься розіграти Кремль, може бути контроль над озброєннями, роззброєнням та нерозповсюдженням, додає він. Про це свідчить указ Путіна про вихід Росії з угоди зі США про знищення надлишкового для військових цілей плутонію.

Насторожує не сам вихід з угоди, вага якої в режимі нерозповсюдження дуже невелика, а те, що цей крок обставлений низкою непорівнянних з ним умов. Зокрема, скорочення військової інфраструктури у країнах, що вступили до НАТО після 2000 року.; скасування "акту Магнітського", яким США запровадили санкції проти російських посадовців-порушників прав людини, а також санкцій через агресію проти України; відшкодування збитків Росії від них.

"Саме непорівнянність наслідків виходу з "плутонієвої угоди" та умов повернення Росії до співробітництва дає можливість зробити припущення, що це був натяк на більш суттєві обставини – можливість зриву набагато більш значущих режимів контролю над озброєннями та нерозповсюдженням зброї масового ураження. Людина, яка знається на цих режимах, має, на думку Кремля, здогадатися, що на черзі: договори про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, заборона ядерних випробувань, ракет середньої і меншої дальності, нерозповсюдження ядерної зброї. Руйнування цих режимів означатиме катастрофічні наслідки для всього людства. Перед цим викликом Америка, на думку Путіна, мала б здригнутися", - зазначає експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Путіну вдавалося довго блефувати, але це вже починають розуміти" - Денисенко

Він припускає, що "хронологія і пріоритети були зворотними – спочатку вимоги, а потім знайшли до чого їх "причепити". Не варто забувати, що указ Путіна з'явився напередодні виборів у США і став певним посланням до чинного американського президента та ще більше – до його наступника. Це – спроба пристрашити американців і дати їм зрозуміти, чого саме чекає від них Кремль. У перекладі з дипломатичної на просту людську мову: "ви нам – повний карт-бланш і преференції, а ми – обіцяємо поміркувати над припиненням хуліганства".

Президент РФ Володимир Путін 3 жовтня призупинив дію підписаної 2000 року угоди між РФ і Сполученими Штатами про взаємну утилізацію 34 т високозбагаченого плутонію. Його використовують для створення ядерної зброї.

Зараз ви читаєте новину «Путін намагається пристрашити американців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути