четвер, 02 липня 2020 02:18

Комітет Ради прийняв до голосування законопроєкт "Про медіа"

Комітет Ради прийняв до голосування законопроєкт "Про медіа"
Рада збирається прийняти законопроєкт, який регулює роботу ЗМІ і блогерів. Фото: Уніан

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту прийняти законопроект №2693 "Про медіа" в першому читанні.

В даний час є ризик не встигнути розглянути законопроект до кінця третьої чергової сесії ВР, яка завершиться 17 липня, в коментарі РБК-Україна розповів голова комітету Микита Потураєв.

Потураєв наголосив, що законопроєкт не передбачає жодної цензури та "драконівських" норм щодо ЗМІ.

"Для телебачення, радіо, друкованих ЗМІ не змінюється майже НІ-ЧО-ГО. Всі обмеження щодо контенту вже є у законодавстві, і жодних новацій документ не передбачає. Єдине нововведення – це перехід усіх регуляторних функцій до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Бо регуляцію в сфері медіа має здійснювати не орган виконавчої влади, а незалежний, конституційний і колегіальний орган", - пояснив депутат.

Онлайн-медіа, або всі, хто працює в інтернеті, можуть самі обрати – реєструватися їм у якості медіа чи ні.

Реєстрація для друкованих медіа, за його словами, є обов'язковою у період російської агресії, але "після нашої перемоги реєстрація для них стане добровільною".

Голова профільного комітету пояснив, що згідно з проєктом закону не можуть робити медіа: закликати до повалення конституційного ладу в Україні, займатися реабілітацією радянського комунізму або націонал-соціалізму, пропагувати торгівлю людьми, насильство чи дискримінацію за расовими, релігійними або гендерними ознаками, виправдовувати російську агресію проти України.

Окрім того, він пояснив, що позбавити ліцензії або заблокувати медіа можна буде лише в тому випадку, якщо Нацрада з питань телебачення і радіомовлення переконливо доведе у суді факти систематичних порушень з боку медіа. "Але навіть у такому випадку санкції вищого рівня можуть застосувати лише за рішенням суду"- додав депутат.

Водночас у випадку порушень Нацрада (за рішенням суду) зможе вимагати від інтернет-провайдерів припинити надання доступу українських користувачів до таких ресурсів.

Щодо ж формування так званих "чорних списків" – тобто списків осіб, зокрема, артистів, хто підтримує державу-агресора та антиукраїнську політику Росії, то, зі слів Потураєва, воно стане зрозумілим, прозорим та здійснюватиметься відповідно до чітких критеріїв, а не хаотично, як раніше.

"Комітет рекомендував Верховній Раді розглянути законопроект і прийняти в першому читанні. Зараз складно сказати, коли будемо пропонувати Верховній Раді розглянути його до канікул.", - заявив Потураєв.

Нардеп зазначив, що вже сьогодні зрозуміло, що прийняття проекту спробують блокувати. Потураєв не виключає, що закон "Про медіа" отримає тисячі спам-поправок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський окупант Пореченков може повернутись на українське ТБ

Нагадаємо, в новому законі про медіа планують ввести відповідальність за умисне поширення інформації, яка є елементом військової агресії Російської Федерації проти України. Велика частина норм так званого закону про дезінформацію буде діяти тільки до тих пір, поки не будуть деокуповані українські території.

Зараз ви читаєте новину «Комітет Ради прийняв до голосування законопроєкт "Про медіа"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути