Три роки тому, 28 квітня 2014-го, на життя харківського мера Геннадія Кернеса скоїли замах.

Невідомий вистрілив Кернесу в спину під час пробіжки по Білгородському шосе в Харкові. Мер отримав важкі ушкодження. Куля зачепила хребет, легеню і пошкодила м'язи. Близько 12:00 охоронці, які супроводжували міського голову на мікроавтобусі, привезли його в лікарню швидкої допомоги.
Потім Кернес поїхав на лікування до Ізраїлю. Там було ще кілька операцій. 8 травня вже керував містом по телефону.

Після повернення приступив до виконання обов'язків. Журналістам розповів, що пам'ятає, як на нього скоїли замах.
"Я, як завжди, за своїм маршрутом бігав. Це 15 кілометрів. Почув дуже сильний звук, як хлопок. Зрозумів, що це постріл. Мить - і я впав. Більше нічого не пам'ятаю. Вся моя спортивна форма зникла кудись за кілька секунд після того, як куля пробила мене наскрізь...
Можу сказати однозначно, що тут стирчать вуха людей, які сьогодні працюють у владних кабінетах і займають великі посади в правоохоронній системі", - сказав Кернес.
Слідство розглядало різні версії замаху: професійна діяльність, комерційна діяльність, особисті неприязні стосунки, протистояння з сепаратистами.
Восени 2016 року радник глави МВС Антон Геращенко висловив думку, що замах на Кернеса організовував покійний лідер "Оплоту" Євген Жилін.
"У них із Кернесом був серйозний конфлікт. Кернес готував Жиліна в свої спадкоємці, на пост мера Харкова, підбурював його, щоб Жилін привозив сотні тітушек на харківський Майдан. Але після перемоги Революції Гідності Жилін виявився у вигнанні, з купою кримінальних справ, а Кернес і далі займає свою посаду", - сказав Геращенко.
Зараз Кернес пересувається на інвалідному візку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кернес тримає готівкою 38 млн грн
Уперше Геннадій Кернес переміг на виборах Харківського міського голови в жовтні 2010 року, набравши 30% голосів виборців. У жовтні 2015 року він знову став мером Харкова, отримавши 65,8% підтримки.
Коментарі