пʼятниця, 20 січня 2017 13:05

Галасюк закликав уряд продовжити мораторій на експорт лісу

Галасюк закликав уряд продовжити мораторій на експорт лісу
Фото: ЛІГА.net

Вищі посадові особи уряду повинні відстоювати проукраїнські позиції в таких серйозних питаннях як мораторій на експорт лісу, інакше це несе значні репутаційні, геополітичні та економічні ризики для країни.

З такою заявою виступив голова Комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк у відповідь на заяву Віце-прем'єр-міністра з питань європейської і євроатлантичної інтеграції, передає Uaprom.

Нардеп від РПЛ підкреслив, що на сайті уряду була розміщена відповідь Іванни Климпуш-Цинцадзе на його критичну статтю про неприпустимість позиції Віце-прем'єр-міністра щодо мораторію на експорт лісу-кругляка. При цьому вона відмовилася не від усіх раніше проголошених позицій, які не відповідають дійсності і українським інтересам, стверджує Галасюк.

Він звернув увагу, що віце-прем'єр визнала, 600 млн євро від МВФ - не благодійність або подарунок від Європи, а кредит. Що ж стосується відповідності мораторію угоді СОТ - чиновник підтвердила наявність винятків в Угоді СОТ, під які, як зазначив Галасюк, підпадає мораторій, разом з тим, підкреслила - в разі використання екологічних аргументів щодо збереження лісу "необхідно було законодавчо обмежити внутрішнє споживання вітчизняних лісоматеріалів і надати переконливі докази наявності екологічних загроз і критичного стану лісового господарства, пов'язаного з вирубками лісу, обгрунтувати термін дії мораторію, сферу його застосування (товарні коди деревини) і ін, а також провести відповідні консультації в рамках міжнародних угод, згідно з якими ми маємо зобов'язання обговорювати і погоджувати обмежувальні заходи в торгівлі ".

Нардеп підкреслив, що насправді ж обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів запропоновано в законопроекті №5495: "Якщо Кабмін досі не спромігся на цей крок, ми запропонували його на законодавчому рівні. І парламентський Комітет вже підтримав". Що ж стосується переконливих доказів екологічних загроз Галасюк сказав: "Це до кого питання, хіба не до чиновників? Нехай самі подивляться і єврочиновникам покажуть лисі Карпати, порахують збитки від катастрофічних повеней на Закарпатті, спрогнозують скільки нові повені можуть коштувати Україні".

При цьому, каже нардеп, термін дії мораторію і сфера застосування (товарні коди), встановлені Законом і були предметом жвавого обговорення, в тому числі за участю європейських партнерів, на Комітеті з питань промислової політики і підприємництва перед прийняттям Закону: "Ми тоді пішли на ряд компромісів, в тому числі в частині відстрочки вступу в дію мораторію. Я неодноразово звертався до прем'єр-міністра Яценюка, а потім звернувся і до прем'єр-міністра Гройсмана щодо здійснення урядом відповідної нотифікації, проведення належних консультацій з основними торговельно-економічними партнерами".

Галасюк зазначив, що замість того, щоб спростувати свою попередню заяву і визнати позитивні ефекти дії мораторію (приріст інвестицій, робочих місць, товарного експорту, податкових надходжень) - віце-прем'єр вирішила перерахувати проблеми, які, на її думку, мораторій не вирішив. "Насправді ж для вирішення переважної більшості з них в парламенті зараз розробляється законопроект "Про ринок деревини", який як і мораторій і законопроект про криміналізацію контрабанди лісу (№5495) є елементом комплексної "дорожньої карти", запропонованої в парламенті", - повідомив Галасюк.

"Я вважаю, що питання має бути поставлене ще ширше - про дотримання українськими посадовими особами Законів України, про здатність відстоювання українських інтересів, в тому числі на міжнародній арені, про прагнення реалізації державної політики в інтересах власного суспільства. Тому що одна справа, коли" хочуть, але не можуть", а інша - коли навіть і не "хочуть". Вважаю, що Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції має або переглядати позиції і відстоювати українські інтереси на міжнародній арені, або йти у відставку!" - Заявив Галасюк.

Зараз ви читаєте новину «Галасюк закликав уряд продовжити мораторій на експорт лісу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути