вівторок, 28 липня 2026 10:40

Спецтема: Війна Росії проти України

Завербований ворогом таксист коригував обстріли прифронтового міста

Завербований ворогом таксист коригував обстріли прифронтового міста
СБУ викрила таксиста-агента російського ГРУ. Фото: СБУ

Контррозвідка Служби безпеки затримала на Донеччині ще одного інформатора російської воєнної розвідки.

Ним виявився завербований ворогом таксист із Краматорська, який коригував обстріли прифронтового міста та прилеглих територій, передає СБУ.

"Рашисти використовували свого поплічника для наведення ударів по запасних командних пунктах, логістичних складах та бойових позиціях Сил оборони. Для виконання завдання ворога фігурант під виглядом робочих поїздок об'їжджав прифронтову місцевість та фіксував на гугл-карті пункти базування та маршрути руху українських військ. Зібрані відомості зловмисник через месенджер передавав своєму родичу - "зв'язковому" російського ГРУ, який проживає в РФ і співпрацює зі спецслужбою країни-агресорки", - з'ясувало розслідування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затримали агента ФСБ, що коригував атаки по Одещині

Співробітники СБУ поетапно задокументували розвідактивність коригувальника, убезпечили локації Сил оборони і затримали агента за місцем проживання.

Під час обшуків у нього вилучено бойову гранату Ф-1, а також смартфон із доказами роботи на ворога.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру.

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі. Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації його злочинів.

Служба безпеки затримала на Сумщині ще одного агента ФСБ. Зловмисник розвідував координати для повітряних атак РФ по прикордонню. Завдання загарбників виконував завербований ФСБ екскерівник слідчого відділу одного з підрозділів розформованої міліції у Шосткінському районі. У поле зору російської спецслужби чоловік потрапив через свої давні приятельські зв'язки з військовослужбовцем РФ і власні прокремлівські переконання. У 2025 році на нього вийшов співробітник управління ФСБ по Брянській області й запропонував збирати розвіддані для ударів РФ по підрозділах Сил оборони на північно-східному прикордонні.

Зараз ви читаєте новину «Завербований ворогом таксист коригував обстріли прифронтового міста». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути