Під час контрнаступу українські війська змушені долати широкі мінні загородження та ешелоновану оборону противника.
При цьому ЗСУ мають намір вибрати момент для залучення "значної бойової міці", щоб максимально вплинути на поле боїв. Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван на Aspen Security Forum, повідомляє Укрінформ.
За словами Саллівана, Сили оборони України ще не залучали серйозну "значну бойову міць" на фронтах. Він зазначив, що українські захисники мають пройти через "багатошарові оборонні споруди, мінні поля та інші перешкоди".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Рамштайн"-14: протимінна коаліція, навчання пілотів і снаряди
Американський чиновник також наголосив на важливості того, що українські військові шукають момент для використання особливої бойової сили, коли "вона матиме максимальний вплив на полі бою".
За словами Саллівана, американська сторона перебуває з Україною "в тісному контакті" з цього приводу.
"Зрештою, це рішення, яке вони ухвалять. І саме в той момент, коли вони ухвалять це, ми дійсно побачимо, якими будуть результати контрнаступу", ‒ сказав Салліван.
Він підкреслив, що США весь час повномасштабної війни РФ проти України на різних її етапах змінювали свої підходи щодо допомоги з озброєнням для ЗСУ. Спочатку зосереджувались на наданні протитанкових та протиповітряних засобів оборони, на "другому етапі війни" актуальними була артилерія.
Салліван також додав, що для контрнаступу потрібна мобільність, зокрема бойові машини піхоти, танки, обладнання для розмінування та військова техніка для прориву.
Важкі бої тривають на усіх напрямках фронті. Українські війська атакують загарбників у районі Бахмута Донецької області, а також у Запорізькій області. Водночас ворог намагається наступати біля Куп'янська та перекидає сили під Авдіївку. Про це свідчать нові карти бойових дій, опубліковані Інститутом вивчення війни (ISW).
На тлі українського контрнаступу США і Європа поспішають наростити виробництво боєприпасів. Після десятиліть миру Захід, нарешті, усвідомив, наскільки він недооцінював важливість наявності великих запасів зброї.
Коментарі