З початку 2023 року кіберфахівці Служби безпеки України вже нейтралізували понад 550 російських кібератак.
Україна нині є "щитом від кібератак для всього західного світу". Про це в ефірі національного телемарафону заявив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк, передає Gazeta.ua.
За його словами, західні партнери розуміють, що якби український кіберзахист впав, то ворожий потенціал був би спрямований на них.
"Якщо минулого року ми нейтралізували більше 4,5 тис. кібератак та критичних кіберінцидентів, то за півтора місяця цього року вже маємо 550 таких атак. Тобто Росія продовжує тримати темп і масованість. Але абсолютну більшість кібератак ми зупинили на початкових етапах", ‒ сказав Вітюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ нейтралізувала російських хакерів: куди хотіли проникнути
Основними цілями кібернападів Росії є об'єкти логістики і транспорту, енергетична галузь України, військові об'єкти. Атакують також інформаційні та державні реєстри.
За словами Вітюка, Росія фактично не припиняла кібератак проти України з 2014 року.
"Втім, наша спецслужба еволюціонувала значно більше за росіян. Сам факт, що більшість українських систем працює у штатному режимі – яскравий доказ тому, що ми успішно справляємося з викликами, навіть в надскладних психологічних умовах та дефіциту енергоресурсів", ‒ зазначив Вітюк.
Допомагає Україні ефективно протистояти ворогу й підтримка міжнародних партнерів.
"У цій війні ми не тільки відбиваємо атаки російських окупантів, а й ефективно контратакуємо самі. Важлива мета: отримання розвідінформації для наших ЗСУ. Але іноді і просто "даємо їм по зубах", симетрично і навіть набагато потужніше відповідаємо на їх кіберагресію", ‒ додав Вітюк.
Хакерські атаки на Україну і НАТО влаштовують п'ять груп, які керуються з країни-агресорки Російської Федерації. Українська влада перебуває під майже постійною цифровою атакою, констатують фахівці Google.
Російські хакери 12 лютого атакували сайти Північноатлантичного альянсу. Зокрема, сайт штабу Спеціальних операцій НАТО (NSHQ). Він був тимчасово недоступний.
Коментарі