Міністерство оборони України заперечує існування на території військового гарнізону "Макарів-1" таємної в"язниці Центрального розвідувального управління США. Про це сьогодні повідомив начальник Генерального штабу Збройних Сил України Сергій Кириченко, 53 роки.
– Я категорично спростовую інформацію, оприлюднену на російському телеканалі. Ніяких в"язниць для міжнародних терористів на території об"єктів ЗСУ немає і бути не може, - наголосив він.
За словами Кириченка, "Макарів-1" є центральною базою боєприпасів Збройних Сил України. На її на складах зберігалася ядерна зброя колишнього Радянського Союзу. Після вивезення цієї зброї Міноборони планувало передати територію місцевій владі. Однак Росія застерегла це робити - об"єкт вважався таємним. Тому українці зберігали там звичайні боєприпаси.
Начальник Генштабу зазначив, що журналістів на військову частину пустять після узгодження з російською стороною.
Він також сказав, що зараз обговорюється з Росією питання відвідання бази військовим аташе при Посольстві РФ в Україні. Про результати такої поїздки буде повідомлено.
Окрім того, Сергій Кириченко вимагає від російського телеканалу спростування неправдивої інформації.
Як відомо, вчора, 12 березня, московський телеканал РТР у своїй програмі "Спеціальне розслідування" повідомив про розміщення на території України таємних буцегарень американської розвідки для в"язнів з Афганістану та Іраку. Автор сюжету посилався на інформацію народного депутата України Георгія Крючкова. Народний обранець стверджував, що отримав анонімний лист. У ньому говорилося, що в Україні діють таємні тюрми Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США.
У передачі припускалося, що одна з буцегарень розміщувалася на території гарнізону "Макарів-1" на Київщині (військова частина 1247).
За словами директора однієї з українських фірм, яка нібито ремонтувала приміщення, в частині були встановлені грати і залізні двері. Водночас місцеві жителі засвідчили, що до гарнізону звозили якихось людей. Їх доставляли у величезних вантажних машинах із гратами на вікнах. Цей транспорт приймав особисто командир частини, сказано в передачі.
Окрім того, в сюжеті говорилося , що в"язнів перевозили літаками марки "Гольфстрім". Шість таких машин нібито бачили влітку на аеродромі Озерне поблизу Житомира.
Після того як Міноборони спростувала інформацію про існування в"язниці, прокоментував ситуацію й сам Крючков. Він розповів, що отримав пояснення від керівників силових відомств і їхня відповідь була для нього "переконливою".
– Я нічого стверджувати не можу, але повірити в існування в"язниць дуже важко, - сказав він.
За матеріалами Інтерфаксу, УНІАНУ, сайтів ForUm та proUA
Коментарі