Київський міжнародний інститут соціології провів опитування населення на тему: "Яка з цих двох сучасних держав, на вашу думку, є спадкоємицею Київської Русі" (Україна й Росія). Виявилося, більшість українців вважають, що спадкоємицею Київської Русі є Україна.
54,4% опитаних відповіли, що тільки Україна (28,1%) або швидше Україна, ніж Росія (26,3%).
17,6% вважають, що тільки Росія (4,5%) або швидше Росія, ніж Україна (13,1%) є спадкоємицею Київської Русі.
2,8% опитаних вважають, що ні Україна, ні Росія не можуть вважатися спадкоємицями Київської Русі.
18,3% важко відповісти на це запитання.
Методом інтерв"ю з 11 по 15 липня опитано 2036 респондентів, які проживають у всіх областях України, в Криму і Києві. Статистична погрішність вибірки не перевищує 3,5% для показників, близьких до 50%, 3% - для показників близьких до 25%, 2% - для показників близьких до 10%.
За результатами іншого опитування, проведеного також з 11 по 15 липня, з"ясувалося, що кожен третій українець (33%) вважає, що Українська православна церква Київського патріархату є історичною спадкоємицею православної церкви, що утвердилась у Київській Русі 1020 років тому.
Українцям було запропоновано відповісти на запитання: "Яка православна церква, швидше за все, має право вважатися історичною спадкоємицею Православної церкви, утвердженої в Київській Русі 1020 років тому ".
32,6% вважають, що такою спадкоємицею є УПЦ-КП (Київський Патріархат), 15,6% - Українська православна церква (у канонічній єдності з Московським патріархатом), 1,9% - Українська автокефальна православна церква, 10,1% - Російська православна церква.
2,3% назвали інший варіант.
37,5% важко відповісти на запитання.
Методом інтерв"ю опитано 2036 респондентів, які проживають у всіх областях України, в Криму і Києві. Статистична погрішність вибірки не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%, 3% - для показників близьких до 25%, 2% - для показників близьких до 10%.
З 10 липня в Україні почалося святкування 1020-ліття Хрещення Русі. Загальнодержавні заходи почнуться з 25 липня, коли до України почнуть прибувати делегації християнських помісних церков.
Передбачається проведення в Києві урочистого засідання з нагоди свята, а також здійснення правових, фінансово-економічних, культурно-просвітницьких заходів, спрямованих на забезпечення обліку, належного збереження, використання й популяризацію визначних пам"яток сакральної культури, повідомляє Интерфакс-Украина
Коментарі
2