За кількістю жінок у парламенті Україна знаходиться на 152 серед країн світу. Попереду не тільки держави з давніми демократичними традиціями, а також Білорусь, Росія, Угорщина, Польща, Словаччина, Румунія, але і такі держави, як Мозамбік, Намібія, Уганда.
Про шляхи вирішення проблеми рівного представлення у владі чоловіків і жінок йшлося за круглим столом, який пройшов сьогодні, 2 листопада в Ужгороді. У зборах взяли участь представники влади, преси, громадських організацій, міжнародних установ, зокрема ОБСЄ.
За підсумками заходу ухвалено рішення про створення комісії з питань гендерної рівності при заступнику голови обласної державної адміністрації.
За словами представника відділу у справах сім"ї, молоді і спорту міськадміністрації Оксани Гураніч, до цих пір дехто з чиновників "ще плутає гендер з тендером". Вона навела приклад того, як в Європі йде справа у питанні рівності жінок і чоловіків: "Романо Проді, керівник Єврокомісії, висував на посаду одного з єврокомісарів свого земляка, але той не пройшов лише тому, що висловив переконання, що місія жінки - народжувати і виховувати дітей".
- Проект закону про гендерну рівність ходив по комітетах впродовж 6 років. Прийняли його лише тоді, коли був викинутий рядок про 30 % квоти жінок у списках політичних партій, - відзначила Гураніч.
У свою чергу начальник управління культури міськадміністрації Юрій Гліба повідомив, що серед акторів, музикантів, працівників сфер освіти і торгівлі не вистачає чоловіків. Проте ті, які там все ж таки працюють, зарплату отримують підвищену, оскільки вони - начальники.
- Чоловіки не хочуть ділитися повноваженнями, а також і навантаженнями. Може тому, серед них рівень смертності вищий, - відзначив Гліба.
Директор Закарпатського Центру гендерної освіти Маріана Колодій навела дані опитування серед школярів.
- Більшість з опитаних відповіли, що головою сім"ї у них є мати. 60-80 % учнів живуть в неповних сім"ях. Діти у таких сім"ях ростуть з гендерновикривленою соціалізацією, - відзначила Колодій, повідомляють ПОДРОБНОСТИ.UA.
Коментарі
1