Психіатр Микола Гарагуля організував 19 наркологічних кабінетів. Розповідає про найцікавіші випадки у лікуванні пацієнтів.
1. Заходить до кабінету чоловік. Озирається, опускає очі: "За мною рожевий собака ув'язався. Заважає". Питаю: можна його погладити? Підведіть до медсестри.
2. Жінка привела 20-річного сина - запій. Діагностував полінаркоманію. Торік хлопця призвали в армію. Прослужив три місяці і втік. Добре, що без автомата.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість найцікавіших подій листопада
3. 1984-го збирався в круїз по Балтійському морю. Затверджував характеристику в райкомі партії: "Чому в такому вигляді? Чому з бородою? Хто ви за фахом? - "Психіатр". - "Вигляд не відповідає образу радянського лікаря". Партком проголосував, щоб збрив бороду.
4. Хлопчик із 7 років розмовляв матами, посилав учителів. Рідні - у шоці. Два роки водили по знахарях - ніякого ефекту. Я провів 15 сеансів гіпнозу.
5. На початку 1990-х з'явилося "Біле братство" (релігійний рух, організований у Києві Юрієм Кривоноговим і Марією Цвігун. - Країна). Тоді вперше побачив зомбування: довелося повертати до реальності дівчину із заможної родини. Батьки найняли людей, які викрали її із секти. Зачинили у приватному будинку під охороною. Запам'ятався вираз її очей - ніякого руху.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Тільки божевільні несуть гроші в українські банки
Микола Гарагуля організував 19 наркологічних кабінетів на Південній залізниці - для профілактики й лікування залежностей. У 1995-1996 роках працював головним наркологом Укрзалізниці, зараз - нарколог Харківської залізничної лікарні, психіатр обласного психоневрологічного інтернату. Працює з ветеранами війни на Донбасі.
Розробив теорію побудови душі. Із 2000 року виступає з нею на конференціях. Вважає, що душа людини формується протягом усього життя.
Повну версію публікації читайте в журналі "Країна" №345 за 3 листопада 2016 року
Коментарі