понеділок, 10 лютого 2025 18:55

Наєв про оборону Чонгара у 2014 році: мін було в 130 разів менше, ніж потрібно

Наєв про оборону Чонгара у 2014 році: мін було в 130 разів менше, ніж потрібно
Наєв про оборону Чонгара у 2014 році: мін було в 130 разів менше, ніж потрібно ФОТО:khoda.gov.ua

Україна могла значно посилити оборону на Чонгарі ще у 2014 році, але цьому завадили правові обмеження.

Замість необхідних 200 тис. мін на мостах встановили трохи більше ніж 1500. Про це в інтерв'ю "Українській правді" розповів колишній командувач Об'єднаних сил ЗСУ, генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За словами Наєва, після окупації Криму українська армія почала укріплювати оборонні рубежі. Військові облаштовували позиції на всіх загрозливих напрямках у Чернігівській, Сумській, Харківській областях, а також на кримському перешийку. У районі Чонгару тоді замінували п'ять мостів, включно з двома на Арабатській стрілці, які мали підриватися накладними зарядами.

"На автомобільних і залізничному мостах у Чонгарі було встановлено вибухівку, але її кількість була значно меншою за необхідну. Там мало лежати 200 тисяч мін, а ми заклали лише 1500", - наголосив Наєв.

Генерал пояснив, що однією з головних проблем була відсутність правових підстав для розгортання повноцінного оборонного комплексу. Українське командування зверталося до влади з проханням запровадити хоча б режим антитерористичної операції на Херсонщині та Запоріжжі, що дозволило б офіційно розміщувати війська та мінувати території. Однак у відповідь отримало відмову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто відповість за міст через Чонгар, який не підірвали, на початку вторгнення

"Уявіть, командир приходить до власника об'єкта і каже, можна тут розмістити артилерію? А у відповідь, а на яких підставах? Такі рішення не ухвалювалися", - пояснив військовий.

Згодом війська, що перебували на кримському напрямку, перекинули на Донбас, залишивши на півдні лише невеликі підрозділи.

Наєв також відповів на запитання, чому у 2022 році українські військові не підірвали мости на Чонгарі, щоб зупинити наступ РФ.

Він запевнив, що в ніч перед вторгненням попередив командирів і наказав привести мости в готовність до підриву. Однак, коли розпочався наступ, його виконували не роботи, а люди.

"Ці солдати мали підірвати мости під ударами бомб і ракет. Це були звичайні люди, такі ж, як ви і я", - підсумував Наєв.

Удари, що 6 серпня 2023 року були нанесені по Чонгарському та Генічеському мостах були завдані Збройними силами України. Мости були уражені близко 15:00. Про це повідомив СтратКом ЗСУ.

Російські окупанти заявляють, що по Чонгарському мосту вдарили ракетами. Нібито було три-чотири прильоти. З'явилась також інформація, що одночасно атакували міст у Генічеську.

Зараз ви читаєте новину «Наєв про оборону Чонгара у 2014 році: мін було в 130 разів менше, ніж потрібно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути