Декларація встановлює зведення принципів поведінки прикаспійських держав і стане політичним орієнтиром у каспійських справах до вироблення Конвенції про правовий статус моря, який залишається невизначеним з моменту розпаду СРСР.
Як раніше заявив помічник президента РФ Сергій Приходько, хоча у цьому "дуже серйозному і корисному документі", який допоможе просунутися у вирішенні проблем Каспію, немає формулювання, яке визначає на скільки кілометрів і в яку сторону розділяються сектори, але "найголовніше, що там є нормоутворюючі позиції", відштовхуючись від яких можна рухатися далі.
Президент Росії Володимир Путін у вівторок під час відкриття саміту повідомив, що у декларації вирішується ряд принципових питань, що стосуються судноплавства під національними прапорами прикаспійських держав, йдеться про необхідність вирішувати всі питання шляхом діалогу, враховуючи інтереси один одного і дотримуючи суверенітет, і відмовляючись навіть від згадки про можливість застосування сили.
У документі також зафіксована відмова надання своєї власної території для інших країн у разі агресії, або якихось військових дій відносно однієї з Прикаспійських держав.
"Важливо, що ми говоримо про неможливість надання своєї власної території для інших країн у разі агресії або якихось військових дій відносно однієї з прикаспійських держав", - цитує Путіна ІТАР-ТАСС.
Визнаючи важливість безпеки, миру і стабільності у регіоні, сторони висловили бажання продовжити переговори з усіх питань, щодо безпеки на Каспійському морі, повідомляє РІА Новости.
×
Коментарі