До 24 лютого 2022 року Маріуполь був прогресивним містом, яке продовжувало розвиватися і в якому проживало півмільйона людей. Своїм вторгненням Росія принесла туди 86 днів облоги, рік окупації, безперервні бомбардування, обстріли та танкові атаки. Про це нагадує український телеведучий та актор Андрій Бєдняков, передає WAW Ukraine.
За словами Бєднякова, війна, яку розв'язала Російська Федерація, призвела щонайменше до 87 тис. загиблих. При цьому зараз у місті залишилося кілька десятків тисяч мешканців. Наразі ті, хто там перебувають, живуть як у середньовіччі.
"Вода, світло і тепло в домівках це розкіш, а не базові потреби. У багатьох будинках немає навіть вікон, люди просять про допомогу, бо замерзають без опалення. Знищено майже 90% житлового фонду міста, зруйновані або отримали пошкодження майже всі лікарні, дитячі садочки і школи", – зазначив він.
Андрій Бєдняков розповів, що таку інформацію росіяни ніколи не показують на своїх телеканалах. Вони розповсюджують власну пропаганду і влаштовують "танці на кістках". Зокрема, показують те, як нібито допомагають мешканцям зруйнованого міста. Вони також активно розповідають, що місто відбудовується і стане курортним. Однак вони не згадують, що до 24 лютого місто вже було курортним і процвітаючим із найвищим рівнем безпеки в країні.
Також Бєдняков додав, що старі і поруйновані будинки росіяни продовжують зносити, аби, зокрема, приховати власні злочини. Під завалами досі могли залишитися тіла цивільних, яких вбили російські бомбардування. Подібне сталося з будинком батьків самого телеведучого, в якому сім'я проживала вже багато років. Він згадує, що там вони були справді щасливі. Однак наразі будинку вже немає.
"Росіяни кажуть, що відбудовують Маріуполь. Проте до їхнього вторгнення його не потрібно було відбудовувати. До вторгнення маріупольці не знали, як це – жити без світла і тепла, як це – готувати їжу на вогні у дворах і топити сніг, щоб мати воду, як це – хоронити близьких на подвір'ях будинків", – додав Бєдняков.
Він закликав посилювати міжнародну підтримку України, аби міста можна було звільнити. Телеведучий переконаний, що хоча жахливі спогади про те, що сталося в місті, стерти неможливо, можна створити нові, щасливі моменти.
Коментарі