9 квітня 2010-го президент Віктор Янукович перевів доньку Василя Джарти 30-річну Вікторію з Господарського суду Донецької області до Господарського суду Києва. Вона мала пропрацювати звичайним суддею 5 років. Але вже через три роки отримала довічне призначення. За це проголосувала Верховна Рада. Авторами постанови були "регіонали" Сергій Ківалов і спікер парламенту Володимир Рибак.
Вікторія Джарти прославилася в столиці як завсідниця світских заходів та вечірок.
Після Майдану та втечі Януковича Вікторія Джарти успішно переатестувалася й не покинула розкішного життя. У 2016 році жінка задекларувала елітну нерухомість, дорогі автомобілі й годинники – Rolex, Chopard та Harry Winston.
"За 8 років 36-річна суддя насудила на: дві хати по 386 та 268 кв. м., будинок на 610 м.кв. У 2012 році новенький Bentley Continental обійшовся їй в 2,3 млн. грн. Тобто майже $300 тисяч", – йшлося в повідомленні Центру протидії корупції.
У 2016 з'явилась інформація, що суддя Господарського суду Києва Вікторія Джарти має найбільше готівкових коштів серед суддів України. Пізніше вона це спростувала.
"У зв'язку з некоректною роботою системи електронного декларування та технічними збоями системи, суддею Господарського суду міста Києва Вікторією Джарти була оприлюднена декларація, в якій замість зазначення готівки в розмірі 135 тисяч доларів значилася сума у 405 тисяч доларів США", - пояснили у Господарському суді.
Цього року вона втрапила у новий скандал, пов'язаний із її статками. Вікторія Джарти заднім числом доповнила декларацію акціями та торговою маркою. Суддя "забула", що серед активів її родини є торгова марка ХАБ 4.0, квартира у Донецьку площею 64 кв.м та акції чоловіка у "ЗНВКІФ "Валорес" вартістю 207 тис. грн. Прізвище Джарти називали серед списку корупціонерів, яких захищає Національне агентство із запобігання корупції, дозволяючи вносити зміни заднім числом під грифом "секретно".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Декларації Порошенка і решти топ-чиновників перевірять до травня
Приховування українськими суддям свого майна від суспільства є частим явищем. У березні 2017-го ініціатива Prosud оприлюднила прізвища 5 суддів Апеляційного суду Києва, які розглядатимуть скаргу захисників Романа Насірова. Як виявилось, кожен має скромну декларацію та низку сумнівних рішень. Ними стали: Віктор Глиняний, Валерій Лашевич, Денис Масенко, Тетяна Росік та Іван Рибак.
Коментарі